6 triků, jak nejlépe odstranit pesticidy z potravin

Pesticidy, hnojiva, či další chemické látky, jsou součástí ovoce a zeleniny většiny nákupních center. Pokud se tyto látky z potravin neodstraní, dostanou se nám do těla, kde mohou napáchat mnoho škody. Jak odstranit pesticidy? Většina lidí považuje za samozřejmost plodiny před konzumací omýt vodou, ale testy ukázaly, že ani to často nestačí. Podíváme se proto na 6 jednoduchých triků, jak můžete pesticidy z ovoce a zeleniny snadno odstranit.

Tipy, jak odstranit pesticidy z ovoce a zeleniny

Teplá voda

Pokud chcete ovoce a zeleninu dobře očistit, musíte použít teplou vodu.

Slaná voda

Některé druhy ovoce a zeleniny mají větší množství pesticidů, které je třeba odstranit něčím silnějším, jako je například slaná voda. Naplňte misku horkou vodou a přidejte 1/2 čajové lžičky kuchyňské soli, pak namočte ovoce a zeleninu do směsi na 5 minut. Následně omyjte pod proudem tekoucí vody.

Ocet

Většina pesticidů obsahuje sloučeniny, které nejsou bezpečné pro naše zdraví. Namočením zeleniny a ovoce do směsi octa a vody pomůže tyto sloučeniny zničit.

Odstranění kůry

Pokud se jedná o jablka, pomeranče, avokádo, zázvor, řepu, mrkev, brambory a ředkvičky, je lepší odstranit slupku. Často obsahuje vysokou koncentraci pesticidů, která může ohrozit vaše zdraví.

Domácí prostředek na očistu

Smíchejte lžíci citronové šťávy a 2 polévkové lžíce sody na pečení, pak přidejte trochu vody a směs přelijte do rozprašovače. Následně jí postříkejte ovoce a zeleninu.

Použijte látku

Po té, co ovoce a zeleninu opláchnete vodou, měli byste je očistit vlhkým hadříkem. Tím odstraníte stopy pesticidů.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X