Vyzkoušejte plogging: Švédský způsob běhu, který čistí planetu

Tento zvláštní způsob běhu s přidanou hodnotou pochází ze Švédska. Jedná se o běh, který se provádí v kombinaci se sbíráním odpadků. Jde tedy nejen o aktivní sportovní vyžití a udržování dobré tělesné kondice, ale také o způsob, jak udržovat okolní životní prostředí bez odpadků.

Plogging

Plogging vznikl v roce 2016 ve Švédsku. Postupně se povědomí o tomto způsobu úklidu a běhu rozšířilo i do dalších evropských zemí, ale i Austrálie či USA. Při plogging však nejde jen o běh. Kromě běhu jsou totiž zařazovány i další pohyby, jako jsou dřepy, ohýbání a různé protahování. Během ploggingu se tak náležitě zapotíte, navíc v čím více znečištěné krajině poběžíte, tím více si dáte do těla.

Běh a životní prostředí

Plogging spojuje lásku ke sportu a pohybu s ochranou životního prostředí. Pomáhá vyčistit přírodu a veřejná prostranství od odpadků. Plogging je přínosný pro zdraví těla i mysli a je skvělou službou, kterou můžeme dopřát zdravému životnímu prostředí, které nás obklopuje. Plogging se začíná stále více rozšiřovat a je jakýmsi novým fitness trendem s ekologickým přesahem. Každý, kdo zkouší plogging, nemusí být dokonalým běžcem, jde spíše o nadšení a chuť podílet se na dobré věci. Základem je tedy běžet a  sbírat odpadky, které po cestě potkáte. Vyzkoušejte to i vy. Nejenže podpoříte svou kondici, popřípadě hubnutí, ale udržíte vaše město čistší a bez zbytečných odpadků, které mohou být v mnoha případech i rizikovými.

Výhody ploggingu

Přínos pro tělo

Díky ploggingu rozpohybujete tělo. Dopřejete si dostatek pohybu, posílíte nohy a zapracujete na své kondici. Každý pohyb může být pro tělo zdravým, pokud ho provozujeme s chutí a radostí.

Přínos pro životní prostředí

Plogging má samozřejmě velký přínos pro životní prostředí. Nejenže vytváří čisté prostředí, které obklopuje nás i naše děti, ale odstraňuje z přírody odpad, který v přírodě nemá co dělat a může být mnohdy nebezpečným i pro zdraví zvířat.

Přínos pro mysl

Pohyb sám o sobě přináší potěšení i naší psychice. Plogging nás však může těšit i tím, že děláme dobrou věc.

Inspirace pro ostatní

Staňte se inspirací pro ostatní a vyzkoušejte si plogging se svou rodinou. Je to skvělá zábava, která spojuje rodinu a kamarády. Jedná se samozřejmě také o způsob, jak motivovat ostatní k takovýmto činnostem a způsob, jak ukázat světu, že s tímto stavem vašeho okolí nesouhlasíte.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X