Návod: Připravte si domácí scrub na tělo, který si poradí i s celulitidou

Trápí vás pomalu se rozšiřující celulitida? Nepomáhá úprava jídelníčku dostatečný pitný režim, ani pohyb? Vyzkoušejte na celulitidu „zaútočit“ přímo a použít doma vyrobený scrub.

Celulitida

Celulitida zpravidla postihuje ženy, a to v oblasti hýždí a stehen. Jedná se spíše o estetický neduh, který trápí řadu žen. Na první pohled celulitida připomíná pomerančovou kůži a odborně se jedná o tzv. lipohypertrofii. Celulitida vzniká tak, že dochází ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk, ty jsou vytlačovány proti povrchu kůže. Na základě toho vznikají ďolíčky připomínající strukturu kůry pomeranče. Co je však důležitější, v těchto místech dochází ke značnému omezení průtoku krve a lymfy.

Příčiny

Za vznikem celulitidy stojí mnoho faktorů. Často jsou na prvním místě dědičné předpoklady, ale pokud se preventivně před vznikem celulitidy chráníte, můžete je samozřejmě zvrátit či její projev omezit. Za vznikem celulitidy často stojí sedavé zaměstnání či sedavý způsob života, hormonální změny, nedostatečný příjem tekutin, ale také kouření či nedostatek pohybu. Nejčastěji celulitidou trpí ženy, přičemž s přibývajícím věkem a váhou se celulitida projevuje více.

Prevence

Prevencí je samozřejmě zdravá životospráva, dostatečná pohybová aktivita, pravidelný přísun tekutin, ale také scruby, které podporují krevní oběh a látkovou výměnu v oblasti hýždí a stehen. Pomoci může také saunování či otužování.

Scrub

Scrub je modernější variantou peelingu. Nejedná se o gel, který obsahuje drsnější částečky, ale o směs, kterou si „drhnete“ své tělo, navíc obsahují zpravidla jen přírodní látky. Scrub totiž pochází z anglického „drhnout“. Zpravidla se skládá z drsnějších částic (rozemletých vloček, kávy, oříšků), základového oleje (kokosový olej) a esenciálních olejů, které mohou podporovat prokrvení (skořice, chilli, rozmarýn) a krásně pokožku provoní. Scruby však nemusíte kupovat jen v obchodech, dají se snadno vyrobit doma.

Návod

  • 1 šálek namleté kávy
  • 1/2 šálku kokosového oleje
  • 2/3 šálku hnědého cukru
  • 4-8 kapek skořicového oleje (méně, máte-li pokožku citlivou)
  • 8 kapek vanilkového oleje

Ve větší míse promíchejte všechny ingredience, přendejte do skleněné nádoby a můžete začít používat. Myslete jen na to, že kokosový olej se v teple rozpouští. Ideální je proto scrub uchovávat například v lednici. V létě také příjemně osvěží.

Aplikace a účinky

Po umytí těla vmasírujte scrub v oblastech, kde vás trápí celulitida. Masírujte a poté opláchněte. Zrníčka kávy pomáhají kůži masírovat, zbavují vás odumřelých kožních buněk a obsah kofeinu je důležitý pro správné prokrvení a roztažení cév. Kokosový olej hydratuje a podporuje pružnost a zdraví pokožky. Cukr zde působí jako odstraňovač odumřelé pokožky. Skořicový olej podporuje prokrvení a rozšíření krevních cév.

zdroj obrazku https://draxe.com/natural-remedy/body-care/diy-coffee-scrub-for-cellulite/

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X