Vyrobte si domácí tablety do WC, které neohrozí vaše zdraví

Koupelna a toaleta by měly patřit mezi nejčistší místa naší domácnosti. Přinášíme vám tip, jak na to. Průmyslově vyráběné čistící prostředky obsahují škodlivé chemické látky. Nebezpečné především pro malé děti jsou bělidlo a chlor. Dráždí a jsou žíravé. Některé látky v přípravcích obsažené způsobují bolesti hlavy, alergické reakce a mohou dráždit dýchací soustavu.

Přírodní tablety pro čištění koupeny a toalety

Jedná se o ingredience, které můžete použít pro čištění toalety.

Suroviny pro přípravu:

  • voda
  • 1/2 šálku jedlé sody
  • 1/2 šálku kukuřičného škrobu
  • 1/2 kyseliny citronové
  • 25 kapek oblíbeného esenciálního oleje

Dále si připravte uzavíratelný sáček pro míchání směsi, sáček či nádobu na uskladnění, rozprašovač a formičky nebo plech na muffiny.

Postup:

Smíchejte všechny uvedené sypké přísady v sáčku a řádně protřepejte. Pomocí rozprašovače nastříkejte vodu a řádně promačkejte. Pokud se sáček začne nafukovat, uvolněte vzduch. Výsledná směs by měla mít konzistenci jako koláčové těsto, měla by držet pohromadě. Nedávejte tedy velké množství vody. Nyní přidejte éterický olej a opět řádně promačkejte. Směsí naplňte formičky a nechte několik dní sušit. Následně vzniklé tablety vyjmete a necháte ještě dva dny vyschnout. Uchovávejte v suché, pevně uzavřené nádobě či sáčku.

Pokud chcete tuto „čistící bombu“ použít, postačí ji umístit do toalety a počkat, až se rozpustí. Následně použijete kartáč na čištění toalety.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X