10 přírodních prostředků, které zlikvidují mravence bez chemie

Mravenci ve vašem domě mohou být velkým problém a kolonie mravenců může způsobit i mnoho škod. Navíc je to velice nehygienické mít mravence v domácnosti. Někteří vás mohou poštípat, jiní zase poškozují stavební materiály, kontaminují potraviny, přenášejí bakterie. Zbavit se jich bývá někdy vělmi obtížné. Pesticidy obsahují chemikálie, které jsou škodlivé pro člověka a životní prostředí. Ale existují některé přírodní, netoxické způsoby, jak se mravenců zbavit. Může to trvat nějakou dobu, ale zaručí vám dobré výsledky.

Domácí prostředky, které vám pomohou zbavit se mravenců

1. Skořice

Skořice je účinným odpuzujícím prostředkem na mravence. Její vůně znemožňuje mravencům vniknout do vašeho domu a obhospodařovat vaši kuchyni. Stačí dát trochu skořice ke vchodu do domu a do míst, ze kterých mravenci do domu vnikají.

2. Bílý ocet

Bílý ocet vám také pomůže zbavit se mravenců. Nemají rádi jeho silný zápach, který navíc překryje jejich pachové stopy a tím ztratí směr. Připravte roztok stejného množství vody a bílého octa.Tento roztok naneste na místa, odkud mravenci přicházejí. Opakujte každý den.

3. Křída

Křída obsahuje uhličitan vápenatý, který pomáhá udržet mravence od vašeho domu. Nasypte práškovou křídu do míst, odkud mravenci vstupují do vašeho domu.

4. Citrony

Chcete-li, aby vaše kuchyně a další místa vašeho domu byla odolná proti mravencům, vyzkoušejte citron. Můžete umývat podlahu vodou, do níž jste přidali citron nebo nakapejte citronovou vodu do míst, ze kterých se mravenci dostávají do vašeho domu.

5. Mátový olej

Peppermint je přirozený odpuzovač hmyzu, který může účinně chránit i proti mravencům. Mravenci nenávidí jeho silný zápach, který také narušuje jejich čichové schopnosti. Připravte směs 10 kapek silice z mátového oleje a šálku vody a nalijte ji všude tam, kde najdete mravence. Opakujte dvakrát denně.

6. Slupky od okurky

Mravenci mají přirozenou averzi vůči okurkám. Jediné, co musíte udělat, je umístit kusy slupek na všechna místa, kde jste viděli mravence.

7. Pepř

Mravenci mají rádi cukr, ale nenávidí pepř. Nasypte pepř do míst, kde mravenci vstupují do vašeho domu.

8. Kajenský pepř

Funguje také jako účinný odpuzovač mravenců. Silná povaha kajenského pepře ničí chemické signály, na které mravenci spoléhají jako na navigaci směrem k jídlu, hnízdu a jiným, pro ně důležitým, místům. Bez správného signálu mravenci nebudou schopni nic najít, a tak budou hledat nová místa.

9. Křemelina pro potravinářské účely (DE)

Tento prášek jsou fosilizované pozůstatky mořského fytoplanktonu. Mikroskopické ostré hrany poškozují těla mravenců.

10. Přírodní návnada

Chcete-li se trvale se zbavit mravenců, musíte se skutečně zbavit mravenčí kolonie. Měli byste udělat návnadu z arašídového másla, cukru, Boraxu a vody a nechte ji mravence odnést do svého hnízda. Borax je toxický a pomáhá mravence zahubit.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X