Jednoduchý návod jak si užít Vánoce beze stresu

Vánoce jsou období klidu, spokojenosti, radosti a času stráveného s rodinou. Ale nebudeme si nic nalhávat, vánoční čas je i plný stresu. Jak se mu vyhnout? Máme pro vás pár tipů.

Nastavte si peněžní limit

Obdarovat lidi, které máme rádi, je příjemné. Ale abyste za dárky neutratili celou výplatu (nebo dvě), je dobré si nastavit finanční limit a ten nepřekročit. Ideální je sepsat si seznam dárků dopředu, abyste pak nepodlehli impulzivnímu nakupování. Zejména v době předvánoční má spousta lidí tendenci podlehnout stresu a “naordinovat si léčbu” v podobě nakupování. 

jak ušetřit za dárky
pixabay.com

Buďte realističtí

Vánoce nejsou nikdy dokonalé. Nikdy. Ať si je naplánujete sebepečlivěji, pokaždé se něco pokazí. Někdo vylije polévku na stůl, od svíčky chytne ubrus, při otevírání šampaňského se rozbije lustr… věcí, které se mohou pokazit, je mnoho. A rozhodně se alespoň jedna věc pokazí. 

Proto buďte v klidu. Počítejte s tím, že se něco může stát a nedělejte si s tím starosti. Politý ubrus se dá vyprat a střepy přinášejí štěstí. O Vánocích je nejdůležitější být s rodinou a lidmi, které máme rádi. To ostatní je jen třešnička na už tak dokonalém dortu.

vánoční stůl pro rodinu
pixabay.com

Nepřejídejte se

Cukroví, bramborový salát, smažený kapr. Během Vánoc je těžké odolat všemu tomu vynikajícímu jídlu kolem nás. Ale abyste neměli v lednu výčitky svědomí z přibraných kil, zkuste jíst do polosyta. Vyhnete se tak nejenom tomu nepříjemnému pocitu, když se přejíte a bolí vás i dýchat, ale udržíte si navíc i svou váhu. 

To stejné se týká i nadměrného pití alkoholu. Sklenička na přípitek je fajn, ale než sáhnete po té druhé, třetí a čtvrté, vzpomeňte si jak nepříjemná bývají rána po party a rázem vás chuť na další kapku alkoholu přejde.

kolik alkoholu pít na silvestra
pixabay.com

Běžte se projít

Nejjednodušší recept na štěstí je procházka. Odpočinete si od vánočních filmů a pohádek, nebude vás pokoušet cukroví a uděláte i něco pro své zdraví. Vezměte s sebou na procházku i ostatní členy rodiny a společně se nadýchejte čerstvého vzduchu a protáhněte nohy. 

Krásné a hlavně klidné a pohodové Vánoce. A nestresujte se! 

jak zvládnout stres o vánocích
pixabay.com

Zdroj: medicalnewstoday.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X