Každodenní zvyky Obamy a dalších úspěšných lidí využijete i vy

Dívali jste se někdy na slavné lidi a přemýšleli nad tím, jak svého úspěchu dosáhli? Rozhodně ne tím, že nic nedělali. Právě naopak. Zvedli se, určili si své cíle a šli si za nimi. Nechte se inspirovat jejich činy a návyky a změňte svůj život ještě dnes.

Určete si své cíle

Prvním krokem na cestě k úspěchu je jasné určení si cíle. Po čem jste vždycky toužili? Co vás baví? Jaké činnosti vám přináší skutečnou radost? Na chvilku se zastavte, zamyslete se a přijďte na to, co skutečně chcete od svého života a v jaké profesi se chcete realizovat a zlepšovat.

Vytvořte si svou vlastní uniformu

Pamatujete si Jobsovu typickou uniformu? Skládala se z modrých džínů a černého roláku. Bývalý prezident USA Barack Obama zase pro změnu nosil jen modré nebo šedé obleky. A Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, je zase proslulý tím, že jeho typické oblečení se skládá z šedého trička a modrých džínů. A co mají všichni tito muži společné? Jsou neuvěřitelně úspěšní. A součástí úspěchu je to, že neplýtváte svými rozhodovacími schopnostmi na každodenní maličkosti. Naše rada zní tedy jednoduše: vytvořte si takový outfit, který vám bude pohodlný, ve kterém se budete cítit sebejistí a budete ho moci nosit pravidelně. Uvidíte, kolik cenných minut si každé ráno ušetříte tím, že nebudete postávat před svou šatní skříní a vymýšlet, co si vzít na sebe,

Plánujte ve všech oblastech svého života

 Zjednodušte si život i v ostatních oblastech a vytvořte si rozvrh, kterým se budete řídit. Nebudete se tak okrádat o vzácné minuty zbytečným přemýšlením nad tím, zda si ráno obléct bílou nebo černou košili, zdá si dát k snídani vafle nebo tousty a podobně. Čím více věcí budete mít předem daných, tím jednodušší bude váš každodenní život.

Ruka ukazující na chytré hodinky.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Večerní příprava

Víte, co dělají úspěšní lidé předtím, než večer ulehnou do postele? Naplánují si následující den. Nechte se tím inspirovat a rovněž si i vy plánujte druhý den již předchozí večer. Také se věnujte meditacím, čtěte a vypněte veškeré přístroje, které by mohly narušit váš noční odpočinek.

Zaměřte se na priority

Při práci je nejdůležitější být efektivní a upřednostňovat důležité projekty před těmi méně důležitými. A tak by to mělo být i v životě. Věnujte svůj čas věcem, které si vaši pozornost opravdu zasluhují a ty věci, které k ničemu nejsou a nikam vás v životě neposouvají, nechte být.

Nenechte se rozptylovat

S prioritami je rovněž úzce spjata i vaše koncentrace. Nenechte se rozptylovat a využívat ostatními. Pokud po vás vaše okolí neustále vyžaduje nějaké maličkosti a máte pocit, že vás zneužívají, učiňte tomu přítrž a řekněte ne. Zkrátka a dobře, na prvním místě byste vždy měli být vy a to, co opravdu chcete. Neustálou snahou vyhovět ostatním byste se mohli vzdálit od svých cílů.

Vytvořte si rozvrh a denní plán a obou se držte. Jen tak se budete posouvat blíže k vašim cílům. Buďte důslední. Plánujte. Nezabývejte se maličkostmi a neustále se na sobě snažte pracovat.

Zdroj: lifehack.org 

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X