Probiotika jsou neškodné kmeny kvasinek, bakterií a dalších mikroorganismů, které vyvažují ekosystém našich střev a zabraňují onemocněním, jako jsou průjem či nachlazení. O těchto živých bakteriích a kvasinkách byste měli být dobře informováni, abyste plně využili jejich výhod.

Zjistěte si něco o kmenech probiotik

Spousta produktů se často označuje štítkem „bohaté na probiotika“, protože je snadné uvěřit, že čím víc probiotik, tím lépe. To však neplatí úplně vždycky.

O probiotikách se máme stále co učit. Když se informujete o složení potravin (nebo potr. doplňků), které konzumujete, měli byste se zaměřit na nalezení následujících pojmů: lactobacillus acidophilus, saccharomyces boulardii, lactobacillus reuteri nebo bifidobakterie. To jsou ta nejvíc prozkoumaná probiotika, která se považují za vhodná pro léčbu infekcí.

Zkontrolujte balení

Probiotické výrobky je nejlepší koupit zabalené v blistrech. To je totiž nejlepší způsob, jak zabránit teplu, světlu a vlhku, aby zničilo jejich kvalitu.

Pořád máme ještě co se o probiotikách a o tom, v jakých oblastech nám jsou prospěšná, učit. Průzkumy dokázaly, že rozdílné kmeny bakterií jsou účinné na různých úrovních. Je proto důležité všímat si, jaká probiotika obsahují produkty nebo potraviny, které si kupujete a kolik byste jich měli konzumovat. Na probiotika je skvělý například řecký jogurt.