8 neuvěřitelných využití skořice pro tělo

Využití skořice je mnohem širší než jen koření, které se používá do sladkostí. Je to i prostředek, který má antibakteriální a antifungální vlastnosti a pomáhá v boji proti celé řadě potíží.

1. Chřipka a žaludeční potíže

Skořice ničí bakterie, které se nacházejí ve střevech. Proti chřipce a žaludečním obtížím pomáhá skořicový čaj – v 1,5 šálku vody pomalu vařte jednu skořicovou tyčinku po dobu 15 – 20 minut.

2. Neutralizace pachů

Skořice má antibakteriální vlastnosti, díky kterým ničí bakterie způsobující zápach. Provoňte svůj domov tím, že povaříte skořicovou tyčinku v hrnci s vodou.

3. Stimuluje metabolismus

Skořice podpoří váš metabolismus tím, že zlepšuje regulaci krevního cukru. Postačí přidat čajovou lžičku mleté skořice do ranní kávy, posypat toast či ji promíchat s ovesnými vločkami nebo snídaňovými cereáliemi.

využití skořice

4. Péče o dásně

Antibakteriální vlastnosti skořice mají úžasný přínos i pro vaše dásně. Můžete si připravit domácí prostředek – 1 lžíce kokosového oleje a 2 kapky esenciálního oleje skořice. Směsí potírejte dásně.

5. Pomoc při diabetu druhého typu

Pravidelná konzumace skořice (1/4 – 1 čajová lžička denně) pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a zvyšuje účinky inzulínu.

6. Repelentní prostředek proti hmyzu

Přestože vůně skořice je u lidí velmi oblíbená, hmyz ji nemá rád. Pokud se někde vyskytují mravenci, posypte jejich cestičky skořicí. Pokud naplníte skořici do plátěných sáčků a umístíte do skříně s oblečením, bude dobře fungovat proti molům.

7. Přírodní antidepresivum

Skořice pomáhá v boji proti bakteriím, které podporují vznik depresivních stavů.

8. Boj proti nehtové mykóze

Mykóza na nehtech je velice problematické onemocnění, které je nejen frustrující, ale jeho léčba je poměrně dlouhodobá. Skořice obsahuje silné antifungální látky, které mohou léčbu urychlit. Zkuste nanést skořicový olej na postižená místa ráno a večer. Můžete také použít roztok z epsomské soli a trochy skořicového oleje, v němž budete postižená místa koupat.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X