Jednoduché tipy proti vráskám nejen z kuchyně, které stojí za vyzkoušení

Kdo by nechtěl aby jeho pleť byla stále stejně pružná, bez jediné vrásky a dalších nedokonalostí? Krásné a na pohled zdravé pleti lze dosáhnout i bez zásahu plastických chirurgů. Nevěříte? Přečtěte si následující tipy, vyzkoušejte je a sami zhodnoťte jejich výsledky. 

Správná péče o pleť je základ

Aby vaše pleť vypadala svěže a mladistvě, je důležité, věnovat ji zaslouženou péči. Ta spočívá v tom, že budete důsledně dodržovat zásady správné péče o pleť. První zásada, kterou je potřeba dodržovat po celý rok zní: před pobytem na slunci vždy na svou pleť aplikujte ochranný krém. Sluneční paprsky jsou sice zdravé, ale způsobují rychlejší nástup vrásek a vaši pleť mohou při delším pobytu vysušovat. A druhou zásadou je používání vhodných odličovacích přípravků a krémů. Každé ráno i večer věnujte své pokožce dostatečnou péči. A nikdy, ale opravdu nikdy, neuléhejte do postele s nalíčeným obličejem.

V jaké pozici spíte?

Když už jsme načali téma spánku, pojďme se přesunout k dalšímu tipu. A tím je právě spánek. V jaké poloze usínáte? Spíte na boku, na břiše nebo na zádech? Možná jste nad tím nikdy nepřemýšleli, ale i to, v jaké poloze večer uléháte do postele, má vliv na to, jak vaše pleť vypadá. Jak vyšlo najevo, nejvhodnější polohou na spaní je poloha na zádech. Nemačkáte si totiž nikde obličej, ani si ho neotlačíte o polštář. 

Jezte více ryb

Dopřáváte si rádi ryby a mořské plody? Nepřestávejte v tom. Obsahují totiž spoustu omega-3 mastných kyselin. Ty mají podle odborníků skvělý vliv mimo jiné i na naši pokožku, dodávají jí pružnost a mladistvý vzhled.

Nebraňte se brýlím

S přibývajícím věkem se horší zrak každému z nás. Pokud na sobě pozorujete, že při čtení krabatíte čelo, udělejte tomu přítrž a navštivte očního lékaře. Změří vám zrak a v případě potřeby i předepíše vhodné brýle. A nošení slunečních brýlí na slunci snad ani nemusíme zmiňovat. To by měla být totiž samozřejmost.

Krásná žena ve slunečních brýlích.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Nemyjte se moc často

Ačkoliv doporučení, abyste se nemyli moc často může znít jako věta ze středověku, kdy se lidé myli jen občas, máme tím na mysli něco trochu jiného. Nemyjte si svůj obličej až moc často. Přehnanou péčí byste si totiž nevědomky mohli smýt i jeho přirozenou ochranu, která se skládá z přírodních olejů a paradoxně si kohoutkovou vodou smýváte z pokožky i její přirozenou vlhkost. K osvěžení pleti během dne používejte raději pleťová tonika a micelární vody.

Sáhněte po krémech s vitaminem C

Chcete svůj obličej chránit proti vlivům UVA a UVB záření a zároveň zredukovat začervenání a nerovnoměrné tóny pleti? Sáhněte po krémech s obsahem vitaminu C. Navíc pomáhají i zvyšovat množství kolagenu, který vaše pokožka přirozeně vytváří. 

Dejte si hrnek kakaa

Studie dokázaly, že pravidelné pití kakaa pomáhá redukovat vrásky. Látky obsažené v kakau totiž chrání pokožku před sluncem, zlepšují její prokrvení a pomáhají jí udržet její vlhkost. Zvažte tedy to, že byste hrnek ranní kávy či čaje vyměnili za hrnek kakaa.

Nezapomínejte se o svou pleť pravidelně starat, nevystavujte ji zbytečně slunečním paprskům, pokud jste na ni předtím neaplikovali ochranný krém, používejte kvalitní krémy a zamyslete se i nad tím, co jíte.

Zdroj: webmd.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X