Tipy pro zdravé nehty, za které se už nikdy nebudete stydět

Staráte se o své nehty? Dopřáváte jim pravidelně péči, kterou si zaslouží? Schválně se na ně pořádně podívejte a buďte kritičtí. Působí na vás zdravě? Nebo se na nich vyskytují hrbolky, jsou roztřepené, kolem nehtů máte záděry a zkrátka a dobře nevypadají hezky? Poradíme vám, co s nimi!

Zdravé nehty = krásné nehty

U nehtů platí jednoduché pravidlo, pokud vypadají na pohled dobře, tak to také znamená, že jsou zdravé. Tudíž pokud mají hladký povrch bez jakýchkoli rýh nebo prohlubní či jiných vad, pravděpodobně jim věnujete tu správnou péči. 

Nehty se skládají z bílkoviny, která se jmenujte keratin. Lidské tělo je schopné si tuto látku samo vyrábět, ale s přibývajícím věkem její produkce začne klesat. Pokud máte pocit, že vaše ruce nevypadají zdravě, není od věci zařadit keratin do svého jídelníčku ve formě tablet či sypkého prášku, který se přidává do nápojů. Pozitivní výsledky bude mít příjem keratinu nejen na vaše nehty, ale i vlasy.

Víte, že špatná kvalita nehtů může znamenat také vážnější onemocnění? Přečtěte si, co o vás prozradí vaše nehty a udělejte něco pro své zdraví!

Starejte se o své ruce

A jakou péči nehtům dopřávat? Přinášíme vám několik snadných tipů na každý den:

  • Nehty udržujte v teple a suchu. Při dlouhodobém máchání ve vodě může dojít k jejich třepení a při kontaktu s čistícími přípravky dokonce i k jejich poškození. Proto při práci s chemikáliemi vždy noste gumové rukavice. A toto pravidlo se vztahuje i na mytí nádobí.
  • Nehty si pravidelně zastřihávejte. Ať už pomocí manikurních nůžek či kleštiček. Správný tvar nehtu je rovný s mírným zaoblením po stranách.
  • Pravidelně používejte krém na ruce. Rozmazlujte svou pokožku a neopomíjejte používání krému na ruce. 
  • Používejte speciální laky. I pokud si nehty neradi lakujete, aplikujte na ně ochranné typy laků a pečující kůry, které jsou bezbarvé a slouží k posílení nehtového lůžka.
Bosá žena v písku.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Čeho se rozhodně vyvarovat

Pokud chcete mít krásné a zdravé nehty, rozhodně si je neokusujte! I při sebemenším narušení kůže kolem nehtu může dojít k infekci.

Vyvarujte se vzniku záděr. Pokud se u vás přece jen vyskytnou, okamžitě je odstraňte s použitím ostrých nůžek.

Nepoužívejte odlakovač s obsahem acetonu. Pokud si nehty pravidelně lakujete, dopřejte jim čas od času možnost “nadechnout se” a alespoň na týden lakování zcela vynechejte. Tento čas můžete využít k intenzivní pečující kůře- dopřejte svým rukám extra péči v podobě speciálních masek, krémů, nebo třeba jemného peelingu.

Vyzkoušejte recepty na domácí peeling, který využijete jak při péči o obličej, tak tělo.

Neignorujte problémy či neobvyklé úkazy, které se na vašich nehtech objeví. Někdy totiž mohou signalizovat výskyt určité nemoci. Dejte si pozor zejména na barevné podbarvení nehtů či nerovný povrch.

Nohy zahrabané v písku.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Navštěvujte pouze kvalitní manikérky a pedikérky

Nebojte se návštěvy salonů a svěřte se do rukou odborníků, kteří vašim nehtům dodají to, co potřebují. Vždy si ale vybírejte pouze prvotřídní manikérky a pedikérky, které používají při péči o nehty pouze kvalitní nástroje a přípravky. 

Nezanedbávejte své nehty a pravidelně se o ně starejte. Zastříhávejte je, používejte pečující krémy, při práci s chemickými přípravky noste ochranné rukavice a držte své ruce v teple a suchu. Odměnou vám budou zdravě vypadající nehty.

Zdroj: mayoclinic.org

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X