7 léčivých bylin, které můžete pěstovat v interiéru

Mít zdravou přírodní lékárnu nemusí být pouze výsadou zahrádkářů, dokonce i v bytě můžete za oknem, či na balkoně, vypěstovat ty nejdůležitější byliny pro vaše zdraví. Představíme si 7 bylin, které jsou nenáročné, obsahují celou řadu tělu prospěšných látek a bez problémů je můžete pěstovat v interiéru.

Jaké léčivé byliny vypěstujete doma?

Zázvor

Zlepšuje naše kardiovaskulární zdraví, podporuje lepší trávení, zabraňuje infekčním chorobám, chřipce a má protizánětlivé účinky. Zázvor lze snadno pěstovat uvnitř a dokonce mu to i vyhovuje, protože nemá rád přímé slunce, silný vítr nebo mráz. Chcete-li pěstovat zázvor v interiéru, ujistěte se, že místo, kde jej budete pěstovat, není na přímém slunečním světle, půda je bohatá na živiny a dostatečně vlhká. Nejjednodušší metodou výsadby je odnést si pár oddenků od někoho, kdo již na jaře zázvor zasadil. Podrobný návod najdete zde.

Meduňka

Bojuje proti nespavosti, zabraňuje horečkám a nachlazením, má antibakteriální, protizánětlivé a anti-úzkostné vlastnosti. Nepotřebuje mnoho přímého slunce, vyžaduje však trvalý přísun vody a dobrý odtokový systém.

Petržel

Zlepšuje trávení, je bohatá na vitamín C a A a železo. Bylina může růst v obyčejné, obyčejné půdě, je potřeba ji občas pootočit, aby se nenatáčela na jednu stranu, směrem ke slunci. Petrželka nejlépe roste v humusové půdě.

Bazalka

Má antibakteriální vlastnosti, zmírňuje kašel a bolest v krku a je účinná proti stresu. Potřebuje místo s dostatkem slunce, miluje vlhkou půdu.

Pažitka

Účinně snižuje hypertenzi a vysoký cholesterol. Potřebuje dostatek vody a slunné místo.

Máta

Detoxikuje tělo, podporuje ztrátu hmotnosti, zlepšuje trávení, má protirakovinné a antibakteriální vlastnosti a bělí zuby. Umístěte ji na místo s nepřímým slunečním zářením. Nejlepší chuť má v době květu.

Koriandr

Detoxikuje tělo, zlepšuje kardiovaskulární zdraví, je bohatý na antioxidanty, reguluje hladinu cukru v krvi a má antifungální a antibakteriální vlastnosti. Nejdůležitější je, aby tato bylinka rostla na místě s velkým množstvím slunečního světla. Také potřebuje dostatek vody.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X