Srovnání proteinových diet. Která je ta nejlepší?

Proteinová dieta patří mezi nejznámější diety na celém světě, často se objevuje v diskuzích a to jako účinný způsob snadného a rychlého hubnutí. Musíme uznat, že proteinová dieta může být poměrně rychlým způsobem, jak zhubnout, ale snadné to není. Příprava proteinových jídel ukrojí ze dne podstatnou část! Proto vznikly firmy, které to vyřeší za vás a vy si tak můžete objednat hotová jídla přes internet. Právě v tomto článku se zaměříme na srovnání 2 společností – Victus a KetoMix.  Obě společnosti pochází z českého prostředí a nabízejí zajímavé produkty. Ukážeme si také, pro koho je způsob tohoto stravování vhodný, kolik to stojí a jaký je její princip.

Ketonová dieta ve zkratce

Na začátek bude nejlepší vysvětlit, co to vlastně ta ketonová dieta je. Anebo bílkovinová? Keto? Jedná se prakticky o to stejné! Za necelých 50 let dieta nabrala na popularitě a získala mnoho názvů, ale jedná se o to stejné. Její princip spočívá ve vyřazení sacharidů (cukrů) z jídelníčku a zvýšenému příjmu kvalitních bílkovin. Základem jídelníčku se v této dietě stává libové maso, ryby, vejce, mléčné výrobky a sýry. K čemu je to dobré? Díky omezenému příjmu sacharidů tělo přechází do stavu tzv. ketózy.

Ketóza

Jde o stav, kdy tělo začíná získávat energii z uložených tukových zásob místo sacharidů. To způsobí extrémní redukci hmotnosti, ale se zachováním svalové hmoty. Proto je dieta oblíbená také u mužů, kteří se často bojí ztráty svalové hmoty.

Recenze Victus

Společnost, která se zabývá výživovým poradenstvím společně s prodejem hotových proteinových jídel. Na trhu fungují od roku 2011 a firma již pomohla zhubnout tisícům klientů, kteří většinou navštíví jejich stránky přes doporučení známého. Mají pouze 3 pobočky, ale díky kladným referencím nemají o klienty nouzi. Zaměřují se na kvalitu a poskytování kvalitní služeb. Co vše společnost Victus nabízí?

 • Balíčky proteinových jídel
 • Proteinové pečivo
 • Sladká a slaná jídla
 • Bezlepkové potraviny

Služby:

 • Základní diagnostika
 • Sestavení jídelníčku na míru
 • Konzultace (péče výživových specialistů)
 • BIA měření (pomůže zjistit procentuální složení lidského těla)
 • Biochemický rozbor krve

Proteinová dieta Victus v průměru vychází na 4.800 ,- za měsíc. Cena se může někomu zdát vyšší a nebudeme vám tvrdit opak. Je to pravda. Za vaše peníze ale dostanete kvalitní jídla, které jsou vymyšlená tak, aby splňovali ty nejtvrdší nutriční hodnoty. Tělo dostane přesně to, co má. Hubnete rychle, ale hlavně také zdravě.

Recenze KetoMix

KetoMix je firma s původem z České republiky a pomáhá lidem již druhý rok. Zaměřují se na nabídku proteinových jídel a nespornou výhodou je také jejich linka, kde řeší dotazy každého, kdo potřebuje poradit (PO-NE, 8h – 23h). Jídla vznikala pod dohledem výživových specialistů, a proto obsahují přesně to, co naše tělo potřebuje (vitamíny, minerály, stopové prvky), aby správně fungovalo. Za žádných okolností neohrozíte svoje zdraví, jako u jiných diet.

Bojíte se, že při dietě budete muset trpět hladem? KetoMix nabízí na den přesně 5 porcí, po kterých se budete cítit sytí a bez pocitu hladu. Říká se, že strava v dietě dělá 70 – 80%, v případě této diety je to rozhodně těch 80%! Co najdete v nabídce společnosti KetoMix?

 • proteinové nápoje
 • kaše
 • polévky
 • omelety
 • palačinky
 • sladkosti
 • tyčinky
 • doplněk stravy

Proteinovou dietu KetoMix můžete mít na měsíc již od 5.490 ,- a to zcela za skvěle poskládaný jídelníček. Cena je úměrná vzhledem k tomu, že na 1 den vychází celkem 5 porcí. V nabídce můžete nakupovat podle toho, kolik potřebujete zhubnout a na jak dlouho dietu potřebujete. V nabídce jsou 4, 6, 9 a 12 týdnů. Bojíte se, že proteinové potraviny nebudou chutnat a vy tak vyhodíte peníze? Zakoupit si můžete balíček již na 1 týden, který ale není cenově zvýhodněn.

Pro koho je keto dieta určená?

Dieta je vhodná pro muže i ženy, prostě pro ty, kteří chtějí zhubnout rychle a zdravě. Výhodou i úspora času, kterého má každý z nás pouze omezené množství a ve většině případech také žalostně málo. Někdy není čas vyvařovat, a proto je nutné využít nabídky firem, které se specializují na výrobu kvalitních proteinových jídel, které vám pomohou zhubnout. Ze srovnání dle mého názoru vychází lépe KetoMix, u kterého jsem nikdy neměl problém s pocitem hladu v průběhu dne. Co se týče chuti, tak si nejsem jistý, který z vybraných adeptů je lepší. Doporučuji si vyzkoušet většinu pokrmů a pak si objednávat ty „nejlepší“ pro vás.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X