Smíchejte citrónovou šťávu s olivovým olejem a vznikne vám superlék

Olivový olej s citrónem je jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků, které si můžete snadno vyrobit svépomocí. Tento vynikající lék je známý již z období starověku. K jeho výrobě postačí pouze citron a lžíce olivového oleje lisovaného za studena.

Vezměte lžíci olivového oleje a citronu a pečujte o své zdraví

Jak víte, olivový olej je základní součástí vždy prospěšné středomořské stravy. Poskytuje esenciální mastné kyseliny, které nám umožňují čelit například tzv. špatnému cholesterolu. Je to také vynikající způsob, jak očistit tělo od toxinů. Starověkými obyvateli byl nazýván tekutým zlatem a vždy si cenili jeho hodnoty. Olivový olej by měl být základním prvkem naší každodenní stravy. Ale víte, ve které denní době můžeme nejvíce těžit z kombinace olivového oleje a citrónové šťávy? Ráno, a hned vysvětlíme proč.

  • Bojuje proti zácpě

Pokud kombinujete olivový olej s citronem, dosáhnete lubrikantu pro trávicí hlen a poté aktivujete funkci jater a žlučníku. Tento jednoduchý prostředek nás chrání zevnitř, působí jako silný antioxidant schopný zbavit tělo toxinů.

  • Chrání srdce

Jak již bylo zmíněno, olivový olej je bohatý na mastné kyseliny, které jsou pro naše tělo velice prospěšné. Aktivují oběh a odstraňují přebytečný špatný cholesterol. Je také velkým protizánětlivým a ochranným prostředkem, který v kombinaci s citronem poskytuje celou řadu vitamínů.

  • Pomáhá proti kloubním a revmatickým potížím

Velký přínos mají protizánětlivé vlastnosti.

citrón a olivový olej

  • Pomáhá pokožce, vlasům a nehtům

Tento jednoduchý lék je skvělý pro nehty. Chrání křehké, lámavé a suché nehty. Můžete jej také použít přímo na nehtovou kůžičku, které dodá živiny. Tato směs má také antiseptické a adstringentní vlastnosti.

  • Zlepšuje krevní oběh

Olivový olej má antikoagulační vlastnosti. Pomáhají zvýšit tok krve, rovněž zabraňují tvorbě krevních sraženin. Díky němu můžete omezit výskyt křečových žil.

  • Zabraňuje předčasnému stárnutí

Měli byste si každý den užít lžíci tohoto léku. Díky tomu vaše buňky dostanou velké množství antioxidantů a živin. Tím se zabrání předčasnému stárnutí. Olivový olej také obsahuje vitamín E, který je též silný antioxidant.

olivový olej a citronPříprava směsi

Suroviny:

  • 1 lžíce olivového oleje lisovaného za studena
  • 1 lžíce čerstvé citronové šťávy

Postup:

Smíchejte obě přísady a směs pijte půl hodiny před snídaní. Můžete užívat denně, postačí i 3x týdně.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X