Rozmarýn dokáže ochránit proti radiaci z mobilního telefonu

Všichni víme, že používání mobilních telefonů nás může vystavit slabým úrovním radiace. Mobilní telefony vysílají radiofrekvenční energii (radiové vlny), což je forma neionizujícího záření. Tkáně nejblíže k anténě mohou absorbovat tuto energii. Časem to také může přispět k poškození DNA, ohrožení imunitního systému a dokonce ke vzniku rakoviny. Na nebezpečí upozorňují i portály jako Forbes.com či prestižní institut pro výzkum rakoviny (National Cancer Institute) na webu cancer.gov.

Zde jsou zdravotní rizika záření

  • migrény / bolesti hlavy
  • chronická únava
  • bušení srdce
  • nespavost
  • chronický stres
  • problémy s pamětí
  • trávicí problémy
  • deprese

Obecně se doporučuje telefonovat co nejméně a pokud je zapotřebí volat i několik hodin denně, vždy používat hands free. Dlouhé telefonování může vyvolat i zahřívání ucha či hlavy, je to způsobeno mikrovlnným zářením, které je 100x slabší než v mikrovlnné troubě, ale při sledování termosnímků před telefonováním a po něm je vliv patrný. Níže se můžete pro demonstraci podívat, jak vypadá termosnímek po 15 minutách telefonování, zahřátá tkáň je vidět v teplých odstínech.

Jak používat rozmarýn pro zmírnění účinků záření mobilního telefonu

Některé přírodní prostředky mohou pomoci zmírnit účinky radiace. Mají silnou antioxidační aktivitu a patří mezi ně i rozmarýn nebo rozmarýnový esenciální olej. Rozmarýn obsahuje karnosol a karnosové kyseliny, které mají anti-mutagenní vlastnosti. Kyselina rozmarýnová působí jako stimulátor obranných mechanismů, které se nacházejí v lidském těle a pomáhají v boji proti volným radikálům.

Domácí recept na rozmarýnový čaj

Připravte si 2 – 3 lžičky rozmarýnových listů a 2 šálky horké vody. Listy vložte do vody a nechte louhovat asi 10 minut. Pro dosažení maximálních výhod konzumujte čaj každý den.

Využití rozmarýnového esenciálního oleje

Smíchejte jej s nosným olejem (jojobový, avokádový nebo kokosový) a směs aplikujte na chodidla. Rozmarýnový olej můžete přidat do difuzéru.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X