Reflexní vesty zvýší bezpečnost vašich dětí

Dnes už snad vůbec nikdo nepochybuje o významu reflexních prvků pro chodce. Uzákonění povinnosti nosit reflexní pásky mimo obec za snížené viditelnosti je správným a nutným krokem. Ještě důležitější je však ochrana dětí, zejména malých školáků. Při cestě do školy si musí s kamarády sdělit spoustu důležitých informaci, takže se mnohdy nesoustředí na silniční provoz. Proto je nezbytné, aby děti byly alespoň vidět.

Zejména v době podzimních ranních mlh, kdy často panuje deštivé počasí, nebo je ráno ještě tma, bývá špatná viditelnost. Pro řidiče je takové období hlavně ve městech a v místech největšího pohybu dětí velmi obtížné. Pokud však děti nosí reflexní vesty, značně jim to ulehčí řízení a dětem nebude hrozit takové nebezpečí. Podle průzkumů a zkušeností šoférů je chodec s reflexními prvky viditelný na vzdálenost až 200 metrů. V opačném případě, tedy pokud například dítě na sobě žádný reflexní prvek nemá, nemá řidič dostatek času na správnou reakci.

Reflexní vesta jako bezpečnostní prvek

Reflexní vesta je důležitým pomocníkem pro řidiče a zárukou klidu rodičů, kteří se tak nemusí tolik obávat o bezpečnost svých ratolestí na ulicích. Odraz rozsvícených reflektorů automobilů je dostatečný na to, aby se i malý chodec stal nepřehlédnutelný. Tento efekt má význam zejména v blízkosti silničních přechodů pro chodce, kde hlavně ráno dochází ke kumulaci dětí, strkanicím a jiným těžko předvídatelným situacím. Za šera, v mlze či tmy tak mají řidiči hodně ulehčenou situaci, neboť reflexní vesta na dětech je může včas upozornit na možné nebezpečí.

Typy, velikost a design

Dětské reflexní vesty mají klasické zapínání vpředu, nebo na boku, případně jsou navlékací přes hlavu. Děti si mohou vybírat vesty s různými motivy, kterými jsou dětské reflexní vesty potištěny. Pastelové barvy rovněž zvyšují bezpečnost. Vesty jsou vyráběny v různých velikostech včetně vest pro úplně nejmenší. Například mateřské školy mají možnost využívat slevové akce a nakoupit pro své předškoláky pěkné reflexní vesty za nižší ceny. Výrobce ovšem pamatuje i na batolata od dvou let.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X