Bělení zubů zvládnete i doma, stačí jíst ty správné bělící potraviny

Chcete mít zářivě bílé zuby? Nechcete utrácet za chemické bělící pasty, ve kterých se navíc nevyznáte? Zapomeňte na babské rady s práškem do pečiva, kterým si leda tak uškodíte a vyzkoušejte potraviny s bělícím účinkem! 

Jak na domácí bělení zubů bez chemie

Vždy jste toužili po bílém úsměvu jako z reklamy, ale ať děláte, co děláte, stále nemáte zuby zářivě bílé? Možná se domníváte, že už jste vyzkoušeli vše, ale je tomu opravdu tak? Připravili jsme pro vás seznam potravin, které jsou přírodními bělidly vašich zubů. Nejsou sice tak účinné jako profesionální bělení zubů, ale také nejsou tak drahé a vašim zubům dodají navíc i potřebné minerální látky.

Aby měly bělící potraviny ten správný účinek, měli byste je během konzumace žvýkat dostatečně dlouho, aby se z nich stačily uvolnit účinné látky. 

Zároveň je vhodné omezit konzumaci potravin a zejména nápojů, které na zubech naopak zanechávají barevný nádech. Patří sem v prvé řadě káva, černý a zelený čaj. Samostatnou kapitolou je potom kouření cigaret, které zbarvují do žluta nejen zuby, ale i prsty, ve kterých je držíte.

Jak na bílé zuby
pixabay.com

Jahody vybělí zuby

Ve filmu Pretty Woman si sice Vivian po konzumaci jahod ihned ošetřovala zuby nití, ale věděli jste, že jahody obsahují kyselinu jablečnou, která pomáhá bělit zuby? Abyste tuto vlastnost jahod využili naplno, rozmačkejte je a výslednou směsí si potřete zuby. Po pěti minutách působení smyjte vodou a dočistěte pomocí kartáčku. 

Oříšky obrousí nečistoty ze zubů

Milujete oříšky? To je dobře. Tyto plody jsou totiž přirozeně abrazivní a fungují podobně jako pleťový peeling. Vaše zuby přírodně zbrousí a ještě podporují tvorbu slin a snižují produkci plaku. Pokud vás trápí nějaké nevzhledné skrvnky na zubech, dejte si každý den hrst oříšků.

správné čištění zubů
pixabay.com

Jablko vyčistí zuby

Pokud jste o nějaké potravině slyšeli, že bělí zuby, jsme si téměř jistí, že to bylo jablko. A je tomu opravdu tak. Jablka, podobně jako jahody, obsahují kyselinu jablečnou a jejich šťáva je jakousi přírodní bělící pastou. Vaše zuby se při pojídání jablek vybělí a jsou čistší

Bílé zuby nejsou jen záležitost dokonalého vzhledu. Věděli jste, že zdravé zuby vás chrání před psychickými problémy?

Mrkev a mléčně produkty posílí váš chrup

Aby vaše zuby byly zdravé a silné, určitě nezapomínejte ani na konzumaci mrkve a mléčných výrobků. Mrkev obsahuje vitamin A, který posiluje zubní sklovinu. A mléčné výrobky jsou zase bohaté na vápník, který rovněž zuby posiluje a v potaz musíme vzít i kyselinu mléčnou, která snižuje kazivost zubů.

jak rychle vybělit zuby
pixabay.com

Ananas vydezinfikuje ústa

Poslední položkou na našem seznamu je ananas. Ačkoliv některým z vás je možná nepříjemné trnutí na jazyku, které při jeho konzumaci pociťujete, obsahuje látku bromelain. Tento enzym má protizánětlivé a rovněž čisticí vlastnosti. Při konzumaci ananasu tedy dochází nejen k dezinfekci vašich úst, ale rovněž k čištění zubních plošek.

Domácí citrusová pasta – návod na výrobu

Citrony, grepy, pomeranče, pomela – které jsou vaše nejoblíbenější citrusy? Použijte váš oblíbený citrus na výrobu domácí pasty. Jednoduše smíchejte šťávu z vybraného citrusu s jedlou sodou a touto směsí si pravidelně čistěte zuby. Za účinek takovéto pasty může kyselinu citrónová, která je údajně skvělá právě při bělení zubů.

Nezapomeňte, že citrusová pasta má sice bělící účinek, ale proti zubnímu kazu vaše zuby neochrání. Proto ji používejte střídavě s běžnou zubní pastou.

jak vybělit zuby doma
pixabay.com

Zdroj: activebeat.com

Kateřina Matoušková

Ráda píšu, fotím, čtu a chodím do přírody, protože co je lepší, než čerstvý vzduch a pocit svobody? Možná jen šálek horké kávy, bez kterého si neumím představit žádné ráno.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X