Proč je spaní na levém boku zdravější než na pravém?

Vaše pozice při spaní má velký vliv na vaše celkové zdraví. Věděli jste, že spaní na levé straně může podpořit vaše zdraví? Většina lidí pozice spaní třídá, ale málokdo tuší, že jedna z poloh má tolik přínosů pro náš organismus.

Důvody, proč byste měli dát přednost spaní na levé straně

  • Normální funkce srdce

Srdce pumpuje krev do našeho těla a je umístěno více vlevo. Spaní na levé straně umožňuje oběhovému systému více využívat gravitaci.

  • Přínos pro těhotné ženy

Těhotné ženy by se rozhodně měly rozhodnout pro tuto polohu, zejména během posledního trimestru, protože to zlepší průtok krve a chrání játra před nadbytečnou váhou těla.

  • Zlepšuje odvodnění lymfatického systému

Lymfatický systém odstraňuje z těla nečistoty a toxiny. Ústí do hrudního kanálku umístěného na levé straně. Pomůžete tak zrychlit odstraňování toxinů z vašeho těla.

  • Chrání játra před přetížením

Játra jsou umístěna na pravé straně těla a může se stát, že je přetížíte, pokud budete spát na pravé straně. Pokud budete spát na levé straně, umožníte játrům správné fungování během spánku.

levá strana

  • Zlepšuje funkci sleziny

Slezina je orgán, který je součástí lymfatického systému. Nachází se na levé straně těla a pokud spíte na té straně, pomůžete slezině fungovat lépe a to díky tomu, že gravitace zlepší průtok krve do sleziny a umožní tak lepší filtraci nečistot.

  • Zabraňuje nočnímu pálení žáhy

Když jste v této pozici, váš žaludek je umístěn pod srdečním svěračem. Kromě toho se obsah žaludku nevrací zpět do jícnu a nevzniká tak pálení.

  • Podporuje správnou činnost střev

Pokud spíte na levé straně, podpoříte řádné odstranění odpadních produktů z tenkého střeva a jejich přesun do střeva tlustého a to opět díky gravitaci.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X