Zdravotní benefity angreštu fascinují vědce i lékaře

Angrešt poskytuje celou řadu zdravotních výhod, které můžeme připsat zejména vysokému obsahu vitamínu C a celé řadě minerálů. V Indii je angrešt dokonce považován za posvátný. Zdravotní přínosy této plodiny jsou známé z ayurvédské medicíny, kde se používá ve formě prášku a oleje, který se vyrábí extrakcí ovocné šťávy a kombinací s nosným olejem, například kokosovým.

Zdravotní přínosy angreštu

Ovoce může být použito pro podporu zraku. Bobule obsahují velké množství karotenu. Podporuje správnou hladinu vápníku v těle, který je přítomen nejen v kostech a zubech, ale i ve vlasech, nehtech a krevním řečišti. Podporuje metabolickou aktivitu, neboť obsahuje velké množství bílkovin. Vitamíny a minerály mohou být prospěšné při menstruačních křečích. Velký obsah chromu je pozitivní pro diabetiky.

Ovoce pomáhá stimulovat buňky, které produkují inzulín. Kromě toho prospívá i srdci, neboť snižuje hladinu cholesterolu, posiluje srdeční svaly a oběhové cévy. Vysoký obsah vlákniny pomáhá při trávení a díky vysokému obsahu vody je to přírodní diuretikum. Vysoký obsah vitamínu C podpoří imunitní systém, antioxidanty bojují proti volným radikálům, což vede ke zpomalení procesů stárnutí.

Výtažky se používají i v kosmetice – především v péči o vlasy, podpoří jejich růst i objem a zvýrazní barvu. Karoten, železo a antioxidanty pomáhají před poškozením vlasových folikul. Níže si představíme návod na účinný zábal s angreštovým olejem.

Vlasový zábal s angreštovým olejem

Suroviny:

  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžička angreštového oleje
  • 3-4 kapky mátového oleje
  • 3-4 kapka rozmarýnového oleje

Všechny přísady smíchejte a aplikujte na vlasy. Nechte působit přes noc.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X