Proč jsou při hubnutí důležité bílkoviny?

Přestali jste večer jíst, začali chodit do práce pěšky, ale přebytečných kilogramů se nemůžete zbavit? Hladovíte, hýbete se a kila stále nejdou dolů? Důvodem mohou být vaše špatné stravovací návyky, zejména absence dostatečného množství bílkovin, nebo-li proteinů ve vaší stravě. Bílkoviny jsou jednou ze tří částí základních potravin (zbylé jsou sacharidy a tuky) a ve vašem jídelníčku by rozhodně neměly chybět, hned z několika důvodů.

Dodají vám energii

Pokud snížíte příjem sacharidů, bude se vaše tělo brát energii z bílkovin. Bílkoviny jsou také základním stavebním materiálem pro růst a zpevnění vaší svalové hmoty. Pokud dodáváte tělu dostatek bílkovin, naučí se čerpat energii z tuků a vaše nevzhledné bochánky začnou brzy mizet. Když nedodáváte tělu dostatek bílkovin, začne tělo pracovat v nouzovém režimu, jednak začne tuky ukládat do zásoby a vy paradoxně tloustnete, i když snížíte svůj denní příjem a tělo začne odbourávat bílkoviny ze svalů, což přináší mnoho zdravotních komplikací. Jídelníček na hubnutí by měl vždy obsahovat minimálně 30% bílkoviny, aby byl dostatečně efektivní.

Výhody proteinové diety

Dostatečným přísunem bílkovin ve stravě si udržíte či dokonce zvětšíte svalovou hmotu, ale především se zbavíte přebytečných tuků, což je také účelem diety.

Další a obrovskou výhodou dostatečného přísunu proteinů je jejich vysoká schopnost zasytit oraganismus na dlouhou dobu. Zkuste si ráno dát k snídani tvaroh s ovocem místo koblihy, zakoupené v rychlosti v pekárně a sami uvidíte, že hlad se dostaví mnohem později. Pokud si nevíte rady, jaké konkrétní potraviny proteinová dieta obsahuje, nechte si poradit od profesionálů s mnohaletými zkušenostmi, kteří vám jídelníček na míru sestaví.

Nevíte si rady, jak proteiny do jídelníčku zařadit?

Na webových stránkách itsmylife.cz si můžete nejen objednat jídelníček sestavený kvalifikovanými výživovými poradci, ale také si nechat poradit. Připravená jídla s vysokým podílem proteinů můžete dostávat již zhotovená, bez veškeré námahy za velmi nízké ceny. Pokud jste si jisti, že si jídelníček sestavíte sami a nevíte, kam pro konkrétní potraviny nebo vám dojdou nápady na recepty s vysokým podílem bílkovin, i pro vás je itsmylife.cz ideálním pomocníkem při vašem boji v hubnutí. S itsmylife.cz na to nejste sami.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X