Proč je přínosné rozsypat sůl po domě?

Sůl má rozhodně mnohem více přínosů než jen doplňovat potřebný sodík do organismu. Oceníte ji nejen v péči o zdraví a krásu, ale i kolem domu. Víte, proč je tak užitečná, když se rozsype? Lidé používali sůl celá staletí například i pro čištění a to především díky tomu, že není toxická. V současné době je sůl nejen dostupná, ale i levná a my ji můžeme používat na cokoli.

8 nevšedních způsobů, jak využít sůl

Prevence proti mravencům

Postačí posypat vnitřní prostory tam, kde se vyskytují mravenci. Sůl je vysoušedlo, díky kterému vysychá exoskeletonmravenců, roto se snaží soli vyhnout, jinak by pro ně mohla znamenat smrt.

Přírodní čistidlo

Díky soli můžete vyčistit stříbro, měď nebo mosaz. Postačí smíchat sůl a jablečný ocet a směsí potřít potřebné předměty.

Čištění oken

Smíchejte teplou vodu a 2 lžíce soli. Tímto roztokem lze dobře umýt okna v domě i na vašem automobilu.

Lesklý dřez

Smícháním soli a horké vody vznikne roztok, kterým můžete vyčistit dřez nebo umyvadlo. Pomůže odstranit nejen nečistoty, ale i mastnotu.

Mladší kůže

Směs soli a oleje (olivový, levandulový) naneste, během koupání, na tělo a nechte několik minut působit. Vaše pokožka získá mladistvý vzhled.

Oživení koberců a záclon

Pokud rozpustíte sůl ve vodě a ponoříte do směsi záclony nebo směsí vyčistíte koberec, odstraníte nejen nečistoty, ale oživíte barvy.

Péče o dutinu ústní

Máte – li v ústech afty či drobné vřídky, kloktejte roztok teplé vody a soli.

Péče o oblečení

Pokud si chcete zachovat pěkný vzhled vašeho oblečení po dlouhou dobu, vsypte do pračky sůl.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X