Nejlepší tipy na použití jojobového oleje

Znáte jojobový olej? Přírodní produkty si získávají oblibu, zejména pokud se jedná o péči o pleť. Jojobový olej je jedním z mnoha přírodních produktů, kterému je věnována zvýšená pozornost. Nejedná se vlastně o olej, je to kapalný vosk. Pochází ze semen na pouštním keři, kterým je Jojoba kalifornská (Simmondsia chinensis). Najdeme ji nejčastěji v Arizoně, Mexiku a Kalifornii. Jojobový olej se podobá mazu, přírodnímu oleji, který naše tělo produkuje. Pomáhá zpomalit přirozenou míru sekrece kožního tuku, obnovuje pH pokožky, je plný esenciálních mastných kyselin, antioxidantů, vitamínu E a sterolů.

Zde jsou nejlepší tipy na použití jojobového oleje:

Jojobový olej na ošetření vlasů

Pokud máte poškozené vlasy, aplikujte na ně několik kapek jojobového oleje, nebo jen na konečky. Pomáhá též uzavřít přirozenou vlhkost, která se nachází ve vlasech. Může fungovat jako ochrana proti chlóru při koupání. Před koupáním naneste na vlasy tři až čtyři kapky. Zabráníte vysoušení vlasů.

Jojobový olej na tvář

jojobový olejOdtsraňuje oční make – up – aplikujte jojobový olej na vatový tampon a opatrně s ním přejeďte přes víčka, abyste odstranili make-up. Jojobový olej je dostatečně jemný pro vaši citlivou oční oblast, ale je dostatečně silný, aby odstranil make-up. Jako dodatečný bonus vám pomůže učinit vaše řasy silnější a delší

Mytí obličeje – použijte jojobový olej na vatový tampon a rozetřete ho po celé tváři. Pak navlhčete další tampon vodou a jděte přes ty stejné oblasti. Pokračujte v obvyklém mytí obličeje.

Balzám na rty

Použijte kapku nebo dvě jojobového olej na suché, popraskané rty, abyste je ochránili. To bude obzvláště užitečné proti účinkům vysychání v zimě a větru. Jojobový olej na rtech rychle uschne, ale buďte opatrní, abyste ho neolízli.

Jojobový olej pro kůži

Chcete zlepšit kvalitu pokožky? Můžete použít jojobový olej kdekoli od hlavy k patě. Aplikujte jej přímo po koupeli nebo sprše, zatímco pokožka je stále vlhká, aby pomohla uzavřít vlhkost.

jojoba kalifornská

Nehtová kůžička

Na své nehtové lůžko roztřepete dvě kapky jojobového oleje, pomohou s hydratací suché kůžičky i samotných rukou.

Změkčovač pro nohy

Aplikujte několik kapek jojobového oleje, pomáhají nohám být měkčí a hebčí.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X