Proč je důležité zdravé stravování?

Neustále se snažíte zhubnout, ale kýžený efekt se stále nedostavuje? Podaří se vám nějaké to kilo sundat, ale za několik dní jsou kila opět na svém místě? Zkoušíte celou řadu diet, ale žádná nepřinesla uspokojivý výsledek? Pokud si chcete trvale udržet stabilní hmotnost, vyzkoušejte zdravý jídelníček.

Jídelníček přesně vám na míru si můžete nechat sestavit na portálu pestryjidelnicek.cz. Je to velice jednoduché, postačí vyplnit informační formulář a jídelníček zdarma vám bude zaslán na vámi udaný e-mail.

Co tvoří základ zdravého jídelníčku

Pokud chcete dodržovat zdravý jídelníček, jeho skladba by se měla odvíjet od věku, pohybové aktivity, pohlaví a případně i zdravotního stavu. Jeho základ však vždy tvoří tyto potraviny:

  • Zelenina

Ta by měla tvořit velký díl celého jídelníčku. Nabízí celou řadu zdravotních výhod. Kromě toho, že obsahuje vitamíny a minerály, má malé množství kalorií a velké množství vlákniny. Ke každému hlavnímu jídlu si dopřejte jednu porci.

  • Ovoce

Obsahuje sacharidy, proto jej raději zařaďte do dopoledních svačinek. Díky ovoci získáte vlákninu a vitamíny.

  • Bílé maso a ryby

Tento druh masa by se měl na jídelníčku objevovat mnohem častěji nežli maso hovězí, vepřové či skopové.

  • Tekutiny

Tekutiny hrají při redukci hmotnosti velkou roli. Mezi nejlepší tekutiny patří čistá neperlivá voda. Vynechejte alkoholické nápoje, sladké limonády a nápoje obsahující kofein. Kromě toho, že jsou velmi kalorické, podporují žízeň.

  • Celozrnné pečivo, těstoviny, hnědá rýže

Bílá mouka a tudíž i výrobky z ní způsobují nárůst hmotnosti. Mnohem zdravější alternativou jsou výrobky celozrnné, které nabízejí vyšší obsah vlákniny, minerály a stopové prvky.

Co nabízí zdravý a pestrý jídelníček

Kromě toho, že si díky němu udržíte stabilní váhu, nabízí i celou řadu zdravotních výhod – konzumujete vyváženou stravu, v níž je zastoupen vhodný poměr bílkovin, sacharidů, minerálů, vitamínů, vlákniny a zdravých tuků. Snižování váhy probíhá postupně, díky čemuž si ji snadno udržíte. Zdravá strava je vhodná pro každého, bez ohledu na věk, pohlaví či tělesnou zátěž.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X