Proč je dobré masírovat podpaží strouhanými brambory?

K čemu je masáž brambory dobrá? Kromě své všeobecně uznávané lahodné chuti mají brambory ještě jednu úžasnou vlastnost, která může pomoci dosáhnout světlejších pleťových odstínů. Brambory dokáží při správné aplikaci zesvětlit tmavá místa na pokožce a dodat jí důležité látky pro přirozený vzhled.

Brambory v syrové podobě byly používány po staletí k léčbě kožních potíží. Tyto škrobovité, hlíznaté plodiny jsou bohaté na vitamín C, který je obecně známý pro své příznivé účinky na pokožku. Většina z nás však nepomyslela na to použít syrové brambory na podpaží. Zní to směšně, ale je to docela geniální, protože obsahují přirozeně bělící látky. Nemusíte používat chemické prostředky, které pomáhají při bělení kůže. Pomocí studií bylo zjištěno, že hydrochinon, aktivní látka obsažená v těchto chemických  produktech, způsobuje rakovinu. S brambory navíc nemusíte zesvětlit jen podpaží, ale jakákoliv místa na těle.

brambory podpaží

Bělící látky v bramborové šťávě

Bramborová šťáva obsahuje enzymovou katecholázu, která působí jako mírné bělící činidlo.

Brambory obsahují sloučeninu známou jako niacinamid, niacinový derivát skupiny vitaminu B – komplex, který představuje silné činidlo pro zesvětlení pokožky. Také obsahují enzym nazývaný katecholase, který má přirozené bělící vlastnosti.

Metoda 1

  • Nejprve nakrájejte několik plátků brambor, aniž byste odstranili slupku.
  • Vezměte jeden bramborový plátek a masírujte jím podpaží kruhovým pohybem.
  • Dělejte to asi 3 až 5 minut.
  • Opakujte na druhém podpaží.
  • Nechte bramborovou šťávu působit asi 10 minut a pak ji opláchněte a podpaží vysušte.

Metoda 2

  • Nastrouhejte syrové brambory do misky a počkejte, až se uvolní šťáva.
  • Vymačkejte a aplikujte strouhaný brambor na podpaží.
  • Nechte působit asi 10 minut a pak opláchněte a vysušte.
  • Opakujte tento proces několikrát týdně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.
  • Tuto metodu můžete použít i v případě jakéhokoli zbarvení okolo kolen a loktů.

Brambory jsou jemné exfolianty, což znamená, že odstraní mrtvé kožní buňky a pokožka bude jasnější a vyčištěná. Kromě toho mají hydratační účinky, nedráždí a nezpůsobují zarudnutí pokožky.

Dále vám brambory pomohou odstranit tmavé kruhy pod očima. Jednoduše položte čerstvé bramborové plátky asi na 10 minut pod oči. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X