Proč Amišové neznají rakovinu?

Vědecká studie publikovaná v populárním časopisu Cancer Causes and Control potvrdila, že rakovina je onemocnění, které Amišové téměř neznají. Skupiny vědců, která pracuje na Ohio State University provedla vědeckou studii týkající se této skupiny lidí. Jejím základním cílem bylo zjistit, zda nepoužívání moderní medicíny bude mít za následek výskyt více případů rakoviny. To, co zjistili, bylo šokující.

Vědci si uvědomili, že Amišové, ve srovnání s jinými komunitami, mají velmi nízký počet výskytu tohoto onemocnění. To byl důvod, proč chtěli ve výzkumu pokračovat a zaměřili se na životní styl a stravu této skupiny obyvatel.

Amišové a jejich životní styl

Brzy zjistili, že Amišové opravdu praktikují život, jímž jsou pověstní – nekouří, nepijí a nemění partnera. Jinými slovy, vyhýbají se všemu, co zvyšuje riziko výskytu rakoviny. Většina Amišů je zapojena do činností, které vyžadují fyzickou práci. Tato činnost jim pomáhá udržet si své zdraví na vynikající úrovni. Kromě toho konzumují organické potraviny, mezi něž patří nejen maso, ale i zelenina a ovoce. Tyto potraviny obsahují enzymy, vitamíny, minerály, vlákninu, bílkoviny a další důležité živiny.

Přestože jejich způsob by asi většina moderních lidí nechtěla sdílet, ukazuje se, že životní styl Amišů, který spočívá v konzumaci zdravých a čistých potravin a v každodenní fyzické aktivitě, činí tyto lidi odolnější vůči chorobám jako jsou rakovina nebo cukrovka.

Moderní člověk tráví většinu života v kanceláři, konzumuje nezdravé potraviny ve formě rychlého občerstvení a potraviny zpracované a spoléhá na léky.

Je zcela zřejmě, proč jsou Amišové zdravější.

foto: flickr.com/photos/8959381@N04/, wikimedia.org/wiki/File:Amish_people.jpg

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X