9 starověkých čínských bylin, které srovnají vaše hormony

Pokud jsou vaše hormony v nerovnováze, tělo vám to ihned oznámí. Mezi nejčastější příznaky hormonální nerovnováhy patří přírůstek hmotnosti, úzkost, únava, nespavost a potíže s trávením. Častou příčinou hormonální nerovnováhy jsou nezdravý životní styl, nedostatek spánku nebo stres. Pokud jsou vaše hormony v nerovnováze, můžete je zkusit upravit přírodní cestou, kterou mohou být čínské byliny. Existuje celá řada bylin, které se používají v tradiční čínské medicíně.

Zde je 9 čínských bylinek, které pracují na rovnováze hormonů:

  • Goji bobule

Goji bobule obsahují velké množství antioxidantů, mají přirozené protizánětlivé, protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. Jsou bohaté na selen a draslík.

  • Dang Gui

Dand Gui je jednou z nejčastěji používaných bylin v čínské medicíně. Má přirozené léčebné vlastnosti, které prospívají srdci, plicím a ledvinám. Také se používá k vyčištění těla od toxinů.

  • Ovoce longan

Longan se v tradiční čínské medicíně používá proti úzkosti, nespavosti a vyčerpání. Je to silný protizánětlivý prostředek, který má schopnost vyrovnávat hladiny hormonů v těle, chránit mozek a dodat přírodní energii.

  • Čínský divoký jam

Tradiční čínská medicína připisuje této rostlině mnoho přínosů pro naše zdraví a to včetně schopnosti potlačit úzkost, snížit hladinu cukru v krvi a podporovat zdravý spánek. To vše pomáhá udržet hladinu hormonů v rovnováze.

  • Ženšen

Ženšen podporuje hypofýzu a nadledviny, které pomáhají udržovat hormonální rovnováhu. Také posiluje imunitní systém a pomáhá zmírnit stres, což je častá příčina hormonální nerovnováhy.

  • Kořen bílé pivoňky

O bílé pivoňce je známo, že pomáhá při bolestivé menstruaci. Podporuje správný oběh do reprodukčních orgánů, uvolňuje svaly a zmírňuje bolest. Také pomáhá, u žen, snižovat hladinu testosteronu a vyrovnávat hladinu hormonů v těle.

  • Semínko lotusu

Semínko lotusu se, v tradiční čínské medicíně, používá pro posílení reprodukčních orgánů a trávicí soustavy. Může pomoci bojovat s příznaky hormonální nerovnováhy, včetně trávicích potíží a problémů únavových.

  • Čínské červené datle

Podporují energii, dodají výživu krvi, což je důležitý faktor pro správnou hormonální rovnováhu. Obsahují celou řadu tělu prospěšných látek, které posilují imunitní systém a podporují zdravé tělo.

  • Černá sezamová semínka

Obsahují celou řadu tělu prospěšných látek. Bylo prokázáno, že pozitivně ovlivňují produkci pohlavních hormonů, konkrétně u žen po menopauze.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X