Nejlepší přírodní léky na vysoký cholesterol: vyzkoušejte je!

Trápí vás vysoký cholesterol? Chcete se vyhnout polykání léků? Užívání tabletek je sice pohodlné, ale přírodní léčba nemá na lidský organismus tolik negativních dopadů. Můžete vyzkoušet obě varianty, porovnejte výsledky a sami se rozhodněte, v čem budete pokračovat. Jak na to?

Jedno nebo druhé 

Vysoké hodnoty cholesterolu s sebou přináší velké množství zdravotních komplikací a většina z nich souvisí s omezenou funkcí srdce. Včasná léčba zamezí problémům s krevním tlakem a s průchodnodností žil a zároveň výrazně sníží riziko mrtvice. 

Léky ale bývají poměrně silné a negativně ovlivňují lidský organismus, mohou způsobovat nevolnosti, malátnost, přibírání na váze nebo dušnost. To u přírodní léčby hrozí jen zřídka. Pokud už se ale pro bylinky rozhodnete, konzultujte to se svým lékařem. Některé z nich se totiž s vybranými léky nesnesou.

Kozinec z čínské medicíny

Některým rostlinám se v našich podmínkách nedostává takového věhlasu, jaký by si zasloužily. Patří mezi ně i kozinec blanitý. Využívá se především v čínské medicíně, ale pro svoje účinky na snižování hladiny cholesterolu, se kterým v Evropě bojuje značné množství lidí všech věkových kategorií, se pomalu dostává i k českým spotřebitelům. Mimo to má antibakteriální a protizánětlivé účinky, vytváří protistresovou bariéru a posiluje imunitní systém. 

Krásná žena v čínské zahradě.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Hloh od starých Římanů

Hloh se v přírodní léčbě využívá poměrně hojně. Už staří Římané znali jeho blahodárné účinky na lidské srdce. Pravidelným užíváním se nejen daří snižovat hladinu cholesterolu, ale i předcházet srdečnímu selhání. Někteří odborníci jsou ale k hlohu hodně zdrženliví a nepřipisují mu ani zdaleka takové schopnosti. Můžete ho preventivně užívat ve formě čaje, sirupu nebo tablet. Ale pozor! Hloh patří mezi rostliny, které chtějí volné pole působnosti. Berličku v podobě léků nepotřebují. 

Lněné semínko během menopauzy

Seznam superpotravin, které mají ve zdravém jídelníčku nezastupitelné místo, se před několika lety rozrostl o lněné semínko a lněný olej. Aktuální studie ukazují, že mimo celou řadu zdravotních přínosů v poměrně krátkém čase snižuje cholesterol u většiny pacientů. Nevyjímaje ani ženy po menopauze, kde jde kvůli hormonálním změnám o složitý proces. Vyjma toho jeho pravidelným užíváním podpoříte hubnutí a pomůžete pročišťování střev. 

Rybí olej 

Rybí olej patří mezi doplňky, které mohou bez obav užívat starší generace, lidé v aktivním věku i děti. Pokud chcete příjem omega 3 mastných kyselin zvýšit a cíleně snížit hladinu cholesterolu, zařaďte do jídelníčku ryby (losos, tuňák, pstruh, sleď, sardinky), vlašské ořechy nebo sojové boby. To všechno působí nejen jako prevence, ale i jako prostředek pro zmírnění projevů různých nemocí srdce. 

Podívejte se také na další výhody užívání omega 3 mastných kyselin a jejich vliv na vaše zdraví.

Červená kvasnicová rýže 

Speciální druh rýže se řadí k dalším pokladům, které ukrývá čínská medicína. Tento druh se vyrábí za použití specifického druhu kvasnic – Monascus purpureus. Na snižování hladiny cholesterolu se velkou měrou podílí sloučenina monakolin K. Hravě si poradí i s krevním cukrem a s rakovinovými buňkami. 

Krásná žena klečící u židle s květinou.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Česnek nejen na imunitu

Pro svou pálivou chuť a čpavé silice stojí česnek často stranou, ale jeho pozitivní vliv na lidské zdraví – od nastolení rovnováhy v trávicím systému až po snižování hladiny cholesterolu – se nedá popřít. Nemusíte ho jíst samostatně, stačí se mu nevyhýbat při vaření. Je součástí kuchyní po celém světě a do těla ho tak dostáváte zcela přirozeně. 

Zdroj: healthline.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)
Komentáře
  1. V článku byl jen nástin několika druhů potravinových doplňků vhodných pro snížení cholesterolu. Pokud má člověk problém s cholesterolem, tyto potraviny či doplňky ho nespasí.

    Informace dle mého názoru jsou nedostatečné, povrchní

  2. Nejsem propagátor žádných doplňků stravy, ale mohu potvrdit z vlastní zkušenosti,že Omega má na cholesterol velký vliv. Odmítla jsem léky na cholesterol a užívala Omegu. Výsledek mně velmi překvapil, mám normální hladinu. Taky mám ráda česnek, používám hodně při vaření.

  3. Denně jíst stroužek česneku , mám vyzkoušený jablečný ocet , dvě polévkové lžíce ve 2dl vlažné vody ráno na lačno a večer před spaním, ale nečekejte, že se vám cholesterol za týden zlepší ono to trvá aspoň měsíc.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X