Připravte si lahodný a zdravý nápoj pomocí odšťavňovače

Pokud jste vyznavači zdravého životního stylu, jistě se neobejdete bez přírodních džusů a šťáv, které dodávají nejen energii, ale i vitamíny, vlákninu a minerály. Velkým pomocníkem při jejich přípravě jsou odšťavňovače. Výběr je poměrně veliký. Můžete si koupit odšťavňovač šnekový, odstředivý, dvouhřídelový nebo ruční. Všechny druhy se snadno obsluhují i čistí. Při jejich výběru záleží především na tom, jaké druhy ovoce či zeleniny budete zpracovávat a jaký objem šťávy budete chtít vyrábět.

Odšťavňovače podle druhů ovoce a zeleniny

Většina odšťavňovačů si bohužel neporadí naráz se všemi druhy ovoce a zeleniny. Většinou zvládnou ty běžnější druhu – mrkev, řepa, jablka či citrusy. U bobulovin, listové zeleniny či peckovic jsou výsledky různé. Velkým problémem může být i tropické ovoce (ananas či mango).

Univerzálním pomocníkem může být šnekový odšťavňovač, který obsahuje různé druhy sítek a poradí si s většinou druhů surovin. Většinou s ním můžete připravit i různé druhy pyré, přesnídávky, zmrzliny nebo sorbety. Také si poradí s ovocem tropickým, které je hodně šťavnaté a v kombinaci s měkkou vlákninou rychleji zanáší sítko. Velký výběr naleznete v e-shopu megavita.cz.

Pro listovou zeleninu a bylinky, které jsou bohatým zdrojem fitourientů a enzymů, se hodí odšťavňovače dvouhřídelové.

Odšťavňovače podle množství připravované šťávy

Každý odšťavňovač pracuje jinou rychlostí a s jinou kvalitou. Pokud plánujete najednou připravovat velké množství šťávy, budou vám lépe vyhovovat odstředivé odšťavňovače s velkými plnicími otvory. Suroviny zpracujete za krátkou dobu.

Pokud je pro vás prioritou rychlost, volte odšťavňovač vysokorychlostní odstředivý.

Pokud dáváte přednost kvalitě, sáhněte do nabídky odšťavňovačů nízkootáčkových šnekových.

Pro občasné využívání je vhodný odšťavňovací mlýnek , který vám vyrobí kvalitní šťávu a má malé rozměry.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X