Podcenění problémů s erekcí vás může stát i život

Potíže s erekcí potkají za život alespoň jednou prakticky každého muže. Bývají způsobeny stresem, věkem, ale i dalšími faktory. Pokud se s poruchou erekce setkáváte pravidelně, měli byste se mít na pozoru. Podle posledních studií se totiž jedná o varovný signál vážnějších onemocnění.

Co je to porucha erekce

Porucha erekce je lékařsky definována jako nedostatečná schopnost mít nebo udržet erekci tak, aby mohlo dojít k pohlavnímu styku. Ojedinělé potíže může způsobit stres, špatné rozpoložení nebo přílišná fyzická únava. Pokud se ale s erektivní poruchou potýkáte pravidelně, mějte se na pozoru. Podle nejnovějších výzkumů totiž potíže s erekcí signalizují vážnější zdravotní potíže.

Potíže s erekcí neznamenají jen frustraci
pixabay.com

Erekce může odhalit problém s krevním oběhem

Tepny vedoucí penisem mají velmi malý průměr. Jejich nedostatečné prokrvení může tudíž poukazovat na budoucí potíže v dalších částech krevního oběhu a srdci. Problémy s erekcí je tedy dobré nepodceňovat. 
Přestože jde o choulostivou záležitost, o které se většina mužů stydí hovořit, je vhodné konzultovat ji s lékařem, nebo pro začátek zkusit některá z preventivních změn v životním stylu, které jsou uvedeny níže. 
Pokud celý problém podceníte, můžete si zadělat na řadu civilizačních chorob: náhlou srdeční příhodu, aterosklerózu, mrtvici a další komplikace vedoucí k předčasnému úmrtí.

Problémy s erekcí potrápí v každém věku
pixabay.com

Co dělat proti problémům s erekcí

Existuje celá řada jednoduchých opatření, která fungují jako prevence poruchy erekce. Pokud se obáváte možných potíží, nebo už pozorujete první příznaky, vyzkoušejte lékaři doporučené změny v životním stylu:

  • omezte kouření, které bývá častou příčinou potíží s erekcí
  • pokud máte nadváhu, pokuste se zdravou cestou zhubnout pár kil
  • přejděte na zdravou stravu
  • nepřehánějte to s alkoholem, zvláště před sexem
  • začněte pravidelně sportovat, udržujte se v kondici
  • vyhýbejte se nadměrnému stresu, najděte si čas na odpočinek a meditaci
Sport je skvělá prevence problémů s erekcí
pixabay.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X