Posílení imunity je možné i bez drahých doplňků stravy: vsaďte na přírodu

Co můžete udělat pro posílení imunity?  Jsou nutné doplňky stravy nebo můžeme posílit imunitu přirozeně?  Inspirujte se našimi 8 tipy na přírodní posílení imunity!

1) Dopřejte si dostatek spánku

Nekvalitní spánek nebo jeho nedostatek může výrazně snížit obranyschopnost. Odborná studie výzkumného týmu z Pitsburské, Kalifornské a Carnegie-Mellonova univerzity prokázala, že lidé, kteří denně spali méně než 6 hodin, byli častěji nachlazení, než ti, kteří spali déle.
Tip: Spěte v dobře zatemněné místnosti, kterou vytvoříte pomocí světlo nepropustných závěsů. Choďte spát každou noc ve stejnou dobu a necvičte těsně před spaním.n

2) Jezte více rostlinných potravin

Rostlinná strava, jako je ovoce, zelenina, ořechy, semena a luštěniny, je bohatá na vlákninu a antioxidanty, které pomáhají v boji proti vnějším škodlivým vlivům. 
Antioxidanty působí protizánětlivě a vláknina prospívá střevní mikroflóře.
Ovoce a zelenina jsou navíc bohaté na vitamín C, který zkracuje dobu běžného onemocnění, jako je například nachlazení.

Více rostlinné stravy zlepšuje obranyschopnost
Shutterstock.com

3) Jezte víc zdravých tuků

Zdravé tuky najdete v olivovém oleji, semínkách nebo v mastných rybách, jako je losos nebo tuňák.  Tyto tuky zvyšují imunitu a působí protizánětlivě. Olivový olej navíc působí jako prevence chronických onemocnění.
V rybách najdete rovněž protizánětlivé a pro silnou imunitu nepostradatelné omega-3 mastné kyseliny.

4) Jezte fermentované potraviny 

Fermentované (kvašené/kysané) potraviny, jako je zelí, jogurty nebo například kefír, působí pozitivně na střevní mikroflóru, která je důležitá pro správnou funkci imunity. Zelí navíc obsahuje draslík, vápník, hořčík a vitamíny B a K, které pomáhají ve vylučování toxických látek z těla a výrazně zvyšují imunitu.

5) Omezte cukr

Nezdravé cukry výrazně přispívají k nadváze a obezitě, které zvyšují riziko vzniku dalších onemocnění, jako je cukrovka 2. typu nebo srdeční choroby

6) Pohybujte se

Každý pohyb rozproudí krevní oběh, čímž dochází ke správnému okysličení celého těla.  Pravidelné cvičení redukuje záněty a pomáhá se správnou regenerací imunitních buněk.
Tip: Každý pohyb se počítá! Zvolte procházku, krátký běh, jízdu na kole nebo plavání a věnujte se pohybové aktivitě aspoň 30 minut denně.

Pravidelný pohyb podporuje správnou imunitu
unsplash.com

7) Nezapomínejte na pitný režim

Voda sama o sobě vás nutně nemusí chránit před bakteriemi a viry, ale slouží jako prevence celkového zdraví. Dehydratace může způsobit bolesti hlavy, snižovat výkonnost, zhoršovat náladu a trávení a zhoršovat správnou funkci srdce a ledvin. To vše může snížit vaši obranyschopnost.
Tip: Denní příjem vody by měl činit 2-3 l denně. Vyhněte se slazeným nápojům, které vodu v žádném případě nenahrazují!

8) Zvažte doplňky stravy

Své zdraví můžete podpořit vitamíny na imunitu, které zakoupíte jako doplňky stravy. Imunitu zvyšují například vitamíny C, D a minerál zinek.
Tip: Jako prevence nebo posílení oslabené imunity poslouží také různé bylinky na imunitu, bezinka nebo například česnek.

Pravidelný pitný režim zvyšuje imunitu těla
pixabay.com

Redakce

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X