Pití čisté vody pomůže spálit až 500 kalorií týdně

Ne, nejedná se o ten druh nápoje, na jehož přípravu potřebujete celou řadu speciálních nástrojů a tajných ingrediencí. Jeho účinky jsou však vědecky ověřené. Výhodou tohoto nápoje je, že si jej snadno můžete připravit doma, nemusíte procházet celé město, abyste našli vhodné ingredience nebo za něj utrácet velké sumy. Proč? Jedná se o samotnou vodu. Vědci se totiž opravdu shodují na tom, že voda pomáhá spálit až 500 kalorií během jednoho týdne.

Jaké jsou pro to důvody?

• Voda zrychluje metabolismus. Jakmile vypijete vodu, tělo začne reagovat – snaží se ohřát vodu na svou vlastní teplotu, což vyžaduje spálení kalorií a také pořádný metabolický výkon. Všichni víme, že pomalý metabolismus s hubnutím vůbec nepomáhá. Studená voda jej však může mnohonásobně zrychlit.

Voda nám zvedne náladu. Věděli jste, že dehydratace nás může dostat do deprese? Všichni víme, jak nepříjemné a emočně náročné to je a víme, že snadnou cestou, jak se z toho krátkodobě dostat, je najíst se něčeho dobrého, většinou nezdravého – zmrzliny, lasagní, muffinů nebo brambůrků. Ale pokud se napijete vody, můžete skoncovat s dehydratací a navíc nesníte nic nezdravého.

• Voda povzbuzuje ke cvičení. Dalším důsledkem dehydratace je, že se cítíme slabí. To nás může odvádět od myšlenky pravidelně cvičit, protože se prostě cítíme příliš unavení. Pití vody může zlepšit schopnost správně a efektivně provádět jednotlivé cviky. Kromě toho neobsahuje voda v porovnání s energy drinky žádné kalorie, což z ní činí ideálního partnera během cvičení.

• Díky vodě nemusíme pít nic jiného. Spousta z kalorií, které denně přijmeme, pochází z produktů, o jejichž energetické hodnotě nemáme ani ponětí – ledový čaj, karamelové latté nebo minerálky. A zase – voda neobsahuje žádné kalorie. Jinými slovy, můžete vypít, kolik vody chcete a pořád se o svou štíhlou linii nemusíte strachovat. Takže až si příště budete chtít koupit nějaký slazený nápoj, raději vypijte sklenici vody. Protože po slazeném nápoji budete mít navíc za několik minut opět žízeň.

• Během jednotlivých jídel nebudete tolik jíst. Ne, opravdu si mezi svačinou a obědem nemusíte dopřát kousek čehosi, co vám dodá energii a zamezí pocitu hladu. Stačí vypít dvě sklenice vody těsně před tím, než usednete k jídlu.

Podle vědců jsou přesně tohle důvody, proč něco tak obyčejného jako voda dokáže dělat zázraky a spálit až 500 kalorií týdně. Zvlášť pokud spojíte vodu se zdravým jídelníčkem a pravidelným cvičením, výsledky se brzy dostaví.

Kristýna Brázdová

Psaní je pro mě velkým koníčkem a vášní v jednom. Zdraví a příroda jsou moje nejoblíbenější témata, a proto i často přispívám na tento magazín. Mimo počítač ráda vařím, a tak možná ode mě uvidíte i tipy na něco dobrého na zub. :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X