Geniální směs medu s česnekem nakopne váš imunitní systém

Jak med, tak i česnek nabízejí silné antibiotické vlastnosti, které podpoří náš imunitní systém. Když se však tyto dvě  složky zkombinují, vznikne velmi silná směs, která dokáže nejen rychle povzbudit imunitu, ale i posílit trávicí systém a detoxikovat tělo. Představíme si jednoduchý návod, jak směs připravit, včetně informací o obou složkách.

Česnek

Po dlouhá léta je česnek uznávám pro svou schopnost snižovat rizika vzniku celé řady zdravotních obtíží i nemocí. Tento silný přírodní lék může pomáhat při léčbě nachlazení, střevních obtíží a chřipky. Pomáhá v boji s cukrovkou nebo při kousnutí hmyzem. Ve starověké Číně to byl prostředek, který podpořil dobré trávení a pomáhal při respiračních obtížích, v Římě se používal při poruchách gastrointestinálního traktu a při snižování výskytu kloubních onemocnění. V kombinaci s cibulí a zázvorem pomáhá jako detoxikační přípravek po chemoterapii.

Allicin, což je aktivní složka česneku, nabízí celou řadu zdravotních výhod. Můžete jej používat jak syrový, tak i vařený. Pokud jej chcete vařit, je lépe jej nastrouhat či rozetřít a nechat 15 minut v horké vodě, podpoříte tak uvolňování allicinu. Ideální je konzumace česneku na lačný žaludek.

Med

Med se používá po celém světě jako přírodní lék už od dávných dob. Má nejen nutriční, ale i léčivé vlastnosti, díky nimž je dokonalým přírodním prostředkem. Obsahuje nejen antioxidanty, ale i enzymy, minerály ( hořčík, fosfor, vápník, železo, zinek, draslík) a celou řadu vitamínů (vitamín B6, niacin, thiamin).

Příprava směsi

Suroviny a pomůcky:

  • 12-13 stroužků česneku
  • jeden šálek medu (asi 330 g)
  • sklenice s uzavíratelným víkem

Postup:

  • Oddělte jednotlivé stroužky a oloupejte je.
  • Oloupané stroužky vložte do skleněné nádoby.
  • Do nádoby s česnekem pomalu vlijte med.
  • Jednotlivé stroužky musí být ponořené.
  • Nádobu řádně uzavřete a nechte několik dní na chladném a tmavém místě, než budete směs konzumovat.

Dávkování:

Konzumujte 1-2 lžičky na lačný žaludek.

Rychlá dávka:

Pokud aktuálně trpíte chřipkou, žaludeční nevolností nebo jen chcete být odolnější v období epidemií, nemusíte čekat několik dní, než bude směs hotová, můžete si připravit rychlou a účinnou dávku. Smíchejte 2-3 nakrájené stroužky česneku s jednou lžící medu a konzumujte na lačný žaludek.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X