Konec s krepatými vlasy: jak je v létě chránit před sluncem a chlorem

Míváte v létě vysušené vlasy bez života? Zesvětlilo vám slunce už tak vyšisovanou barvu? Naučíme vás tu správnou péči! Vyzkoušejte jednoduché triky, jak ochránit své vlasy před působením UV záření i chemikálií v bazénech.

Slunce a chlor

Během letních měsíců jsou naše vlasy vystaveny spoustě vnějších vlivů, které je bohužel oslabují a způsobují jejich špatný stav. Jak je ochránit a zároveň si užívat léto plnými doušky? 

Určitě jste si všimli, že v létě máte na hlavě světlejší prameny. Slunce skutečně vlasy zesvětluje, ale bohužel tak, že je pálí. Zesvětlené prameny jsou sice krásné, ale vlasy jsou vysušené, křehké a zplihlé. 

Nejspolehlivější ochrana před sluncem je pokrývka hlavy. Noste klobouk se širokou krempou nebo slamák zvláště když trávíte celý den u vody nebo na horách. Jak ale chránit vlasy např. při koupání? Používejte ochranné přípravky s UV filtrem. Ultrafialové záření totiž způsobuje poškození vlasů a zmíněné blednutí barvy. Po koupání obnovte vrstvu přípravku- můžete zvolit sprej nebo gel či krém. 

Žena se opaluje na pláži.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Věděli jste, že i opalování má svá pravidla? Pečujte o své vlasy i pokožku během pobytu na slunci a vyhněte se spáleninám i riziku rakoviny kůže.

Měděné vlasy z bazénu

Máte blonďaté či melírované vlasy? Pak jste už možná někdy zaznamenali, že po častém koupání v bazénu chytají lehce nazelenalý nádech. Ten je způsobován mědí ve vodě a pokud nechcete na konci léta vypadat téměř jako vodník, chraňte své vlasy ještě před koupáním. Řešení je přitom jednoduché- osprchujte vlasy ještě před ponořením do bazénu čistou vodou. Jakmile budou vlasy mokré ještě před koupáním, neabsorbují tolik chemikálií z chlorované bazénové vody.

Sprchování by mělo být samozřejmostí před a po vstupu do moře, kdy nadměrným množstvím soli trpí nejen vaše vlasy, ale také pokožka celého těla. Přestože mořská sůl a minerály v ní obsažené působí příznivě na celou řadu kožních a zdravotních neduhů, není vhodné ji na sobě nechat zcela zaschnout.

Vlasy rostou v létě rychleji

Pokud máte pocit, že vám vlasy během léta rostou tak nějak více, nezdá se vám to. Období jara a léta je pro vlasovou pokožku časem růstu a proto byste na to měli pamatovat. Naplánujte si návštěvu kadeřníka ještě před začátkem prázdnin a pokud se nechcete trápit rychlými odrosty, dopřejte si profesionální péči i uprostřed léta. Kromě zastřižených konečků a obnovené barvy si můžete nechat udělat také speciální hydratační péči, která vaše sluncem a vodou zničené vlasy vyživí.

Na pravidelnou hydrataci byste neměli zapomínat ani doma. Na léto si pořiďte zvlhčující pečující šampon i kondicionér a jednou týdně si dopřejte detoxikační kůru. Můžete zvolit buď domácí šampon na vlasy nebo speciální čistící přípravky, které seženete v drogerii.

Dívka s tmavými vlasy.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Jak na krepatění vlasů

Začínají se vám vlasy nekontrolovaně kroutit, jakmile se ocitnete ve vlhkém a horkém prostředí? Letní měsíce jsou pro tento nešvar jako stvořené. Přírodu sice nelze zcela přemoct, ale krepatění vlasů lze do jisté míry zmírnit vhodnou péčí o vlasy. Aby tolik nenasávaly vzdušnou vlhkost, ošetřujte je po každém mytí kondicionérem. Profesionální kadeřníci doporučují přípravky s obsahem arganového oleje, kterého stačí použít skutečně jen malá kapka. 

Vyhněte se také používání vysušujících přístrojů, jako jsou kulmy a fény, které celou situaci jenom zhoršují.

Letní měsíce mohou být pro vaše vlasy zatěžkávací zkouškou. Nenechte je na pospas žhavému slunci a chlorovanému bazénu a místo toho se naučte o svou korunu krásy správně pečovat.

Zdroj: webmd.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X