Domácí přírodní péče o pleť proti vráskám, která stojí za vyzkoušení

Chcete vypadat co nejlépe? Hledáte tajemství dokonalého vzhledu? Možná vás překvapí, že krásná pleť není v nejdražších produktech a kosmetice. Pomoci vám mohou jednoduché triky, díky kterým nebudete utrácet, a vaše pokožka vám poděkuje pevností a krásou. Začít můžete ihned, stačí vědět, jak na to!

Pitný režim nahradí pleťový krém

Kyselina hyaluronová se nachází ve většině hydratačních krémů, které vaší pokožku zpevňují. Kyselina se nachází ve vaší pokožce přirozeně a je to magnet na vlhkost, který drží vodu. Pokud budete pravidelně pít a jíst zdravě, bude vaše pokožka pevnější a plnější i bez použití krémů. Pokud jste dehydratovaní, voda půjde do jiných orgánů. 

Jestli máte dostatek vody, můžete zjistit snadným testem. Sevřete si hřbet ruky a pokud kůže rychle neodskočí, máte vody málo. Pokud nejste fanouškem čisté vody, můžete si do ní nalít citronovou šťávu nebo místo vody pít ředěné ovocné a zeleninové šťávy. Plné vody jsou také okurky, květák, meloun nebo rajčata. 

kolik tekutin denně vypít
pixabay.com

Více spánku, méně stresu

Víte, co to znamená vyspat se do růžova? Studie z roku 2013 zjistila, že lidé, kteří měli nedostatek spánku, měli krvavé a nafouklé oči a také tmavé kruhy pod očima, které se snažili zakrýt krémy a make-upem. Také měli více vrásek na pohled a oční víčka byla nateklá. 

Viníkem je stresový hormon kortizol. Během spánku je jeho hladina nejnižší a pokud nespíte dostatečně, hladina kortizolu stoupá a vede to ke ztrátě kolagenu. Proto by si každý měl dopřát každý den 7 – 8 hodin spánku. 

Když jste ve stresu, vyšší hladina kortizolu způsobuje suchou pokožku a vrásky a není divu, že ženy, které se zúčastnily studie z roku 2013, byly méně atraktivní právě z důvodu vysokého stresového hormonu. Pomoci od stresu si můžete nejen meditací, ale také masáží či návštěvou kosmetického nebo kadeřnického salonu. Cvičení také pomůže od stresu a navíc uděláte dobrou věc pro své tělo. 

jak začít meditovat
pixabay.com

Po čtyřicítce je nejvyšší čas začít cvičit

Lidé, kteří překročili čtyřicítku a pravidelně sportují, mají tak pevnou a hebkou kůži jako osoby polovičního věku. Nemusíte běhat maraton ani trávit hodiny cvičením každý den, ale věnujte se posilování a pohybu alespoň půl hodiny denně. Stačí si vybrat aktivitu, která vás bude dlouhodobě bavit, zaznamenávejte si pohyb do kalendáře a po nějaké době uvidíte výsledky. 

Podívejte se i na další důvody, proč je cvičení po čtyřicítce nevyhnutelné nejen pro krásnou pleť, ale i udržení štíhlé linie a hubnutí. 

jak hubnout ve čtyřiceti
pixabay.com

Sluneční brýle proti vráskám okolo očí

Opalovací krém sice pomůže, ale nespoléhejte se jen na něj. Za prvé se během dne postupně vytratí, a navíc byste se měli mazat pravidelně každé půl hodiny. Abyste se chránili před UV paprsky od slunce, noste sluneční brýle, zakryjte si hlavu kloboukem a choďte hlavně ve stínu, především kolem poledne, kdy je slunce nejsilnější. 

Jedná se nejen o teplé léto, ale také o zimu. Ve vysokých nadmořských výškách v horách může být slunce zrádnější, než si myslíte. Reflexní povrchy jako je sníh a led dodávají až dvojnásobnou dávku UV záření.

sluneční brýle u moře
pixabay.com

Luxusní peeling za pár korun

Pravidelně se svému tělu a pokožce věnujte. Peeling a jiné ošetření jsou velmi důležité, protože při něm odstraníte staré buňky pokožky, které jsou suché a dáte místo jiným, mladším. Můžete vyzkoušet přírodní recept na peeling, který se skládá ze soli, cukru a dostatku medu a kokosového oleje – vytvoříte pastu, kterou si poté naneste na velmi namáhaná místa.

Vyzkoušejte i další recepty na domácí peeling, který dodá vaší pokožce sametovou hladkost.

návod na domácí peeling
pixabay.com

Zdroj: webmd.com

Raina Tomanová

Jmenuji se Raina Tomanová, narodila jsem se ve Vrchlabí, kde také pár let žiji. Mám dvě male děti a tři kočky. Zajímám se o témata z různých oborů, ráda si popovídám s přáteli, miluji hokej (jako fanoušek) a ráda objevuji nové věci :)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X