Ovoce s nízkým obsahem cukru: zdravá svačinka, kterou si můžete dopřát

Patříte mezi vyznavače zdravého životního stylu a pečlivě si hlídáte každé sousto? Pokud hledáte inspiraci na lehkou a sladkou svačinku, vsaďte na čerstvé ovoce. Vybírejte druhy, které mají nižší obsah cukru, dodají vám spoustu vitamínů a můžete si je dát i když zrovna hubnete.

Lesní ovoce: hodně antioxidantů za málo cukru

Pokud lze o nějakém druhu ovoce směle říct, že je to vyvážený poměr kvality a kvantity, pak jsou to jistě bobule všeho druhu. Maliny, ostružiny, brusinky, borůvky a jahody jsou doslova nacpané vitamíny, minerály a antioxidanty, které vás chrání před působením volných radikálů a posilují imunitu.

Bobulovité ovoce má zároveň nízký obsah cukru a vysoký podíl vlákniny, takže si ho můžete dopřávat po hrstech. Odměnou vám bude pocit sytosti, fungující trávení, krásná pleť a dobrá nálada.

Lesní ovoce má vysoký obsah antioxidantů
pixabay.com

Meruňky a broskve potěší bříško i pleť

Typicky letní ovoce, jako jsou meruňky, broskve nebo nektarinky obsahují vysoký podíl vody a rostlinné vlákniny, což je ideální kombinace pro správné trávení. Jejich oranžová barva je způsobena beta-karotenem, který ocení vaše pokožka nejen během letního opalování. Šťavnatá dužina přitom obsahuje relativně malé množství fruktózy.

Meruňky patří mezi dietní ovoce
pixabay.com

Citrusy pro posílení imunity

Pomeranče, pomelo i lehce nahořklé grepy vděčí za svoji specifickou chuť dokonalé kombinace sladké, kyselé a mírně hořké složky. Díky tomu máte při jejich konzumaci pocit výrazně sladkého ovoce, které však neobsahuje tolik cukru, jako jiné tropické plody. Dejte si jako součást dietní snídaně místo sklenice džusu raději polovinu grepu, který dokáže skvěle nastartovat trávení a posílit vaši obranyschopnost.

Citrusy posilují imunitu
pixabay.com

Jedno jablko denně

Šťavnatá jablka patří právem mezi celosvětově nejoblíbenější ovoce. Jsou osvěžující a příjemně sladkokyselá a jejich lahodné chuti je stejně jako v případě citrusů docíleno s minimem fruktózy. Jablka obsahují rozpustnou vlákninu, která vám dodá pocit plného žaludku. Pokud tedy potřebujete rychlou a zároveň nízkokalorickou svačinku, sáhněte po jablku.

Jablka patří mezi nejzdravější ovoce
pixabay.com

Avokádo vám dodá zdravé tuky

Přestože se z botanického hlediska jedná o ovoce, má zcela odlišnou chuť než všechny ostatní druhy. Avokádo neobsahuje skutečně téměř žádný cukr, zato je plné zdravých nenasycených rostlinných tuků. Dopřejte si ho rozmačkané na celozrnném toustu s pár kapkami citronové šťávy, během pár minut tak vykouzlíte super zdravou večeři plnou proteinů.

Proč jíst avokádo
pixabay.com

Sladké švestky pomáhají hubnutí

Ryngle, blumy, švestky nebo trnky- všechno toto ovoce chutná sladce jako med, ale zároveň obsahuje hodně vody. Důkazem toho jsou sušené švestky, které jsou o mnoho menší než syrové ovoce. Pokud máte chuť na sladkou, ale zdravou svačinku, bez obav si dopřejte celý talíř. Díky vysokému podílu vlákniny se brzy dostaví pocit sytosti a obsažená vláknina je skvělým pomocníkem na regulaci trávení. A syté bříško se správným zažíváním jsou skvělá kombinace na redukci hmotnosti, nemyslíte?

Švestky obsahují málo cukru
pixabay.com

Nejen správný výběr ovoce vám pomůže k vysněné postavě. Projděte si seznam potravin, které pomáhají hubnutí a zařaďte je na svůj jídelníček ještě dnes.

Zdroj: goodhousekeeping.com

Martina Nosálková

Miluju chvíle ticha uprostřed lesa i cvrkot svých dvou mláďat. Věřím na přirozenost a rovnováhu. Pokud na světě existuje nějaký léčivý zázrak, je to síla přírody a její dary, které se musíme znovu naučit využívat.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)
Komentáře
  1. Nějak jste opomněli rajčata, okurky, papriky. Jde (z botanického hlediska) o stejný druh ovoce jako meloun – patřící mezi bobuloviny.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X