Objevte výhody pití okurkové vody

Pokud cítíte žízeň, znamená to, že vaše tělo je již dehydratované a upozorňuje vás na skutečnost, že byste mu měli dodat tekutiny. Může to mu dopřát víc, než jen obyčejnou vodu. Pitná voda ochucená okurkou tělo nejen hydratuje, ale také podpoří lepší náladu, posílí váš imunitní systém a dodá potřebné vitamíny a minerály. Okurky, stejně jako další druhy zeleniny, obsahují antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům, jež jsou příčinou mnoha různých druhů onemocnění a podporují procesy stárnutí.

Zdravotní přínosy okurkové vody

  • Díky obsahu draslíku pomáhá udržet krevní tlak v normě a vzhledem k tomu, že okurky neobsahují sodík, nebudete podporovat vznik hypertenze.
  • Okurková voda je vynikající pomocník při redukční dietě, omezuje chuť k jídlu.
  • Podporuje mladší vzhled a to díky oxidu křemičitému, který je důležitý pro pokožku a vlasy. Pomáhá zklidnit podráždění a záněty, zastavuje tvorbu akné a vznik červených skvrn.
  • Podporuje detoxikaci těla.
  • Pomáhá v boji proti rakovině.

Okurky obsahují unikátní polyfenoly nazývané lignany, u kterých bylo ve studiích prokázáno, že jsou spojeny s nižším rizikem výskytu onemocnění srdce, stejně jako ochranou proti vzniku některých typů rakoviny(vaječníky, prostata, děloha, prsa). Přestože výzkum, který proběhl, je stále ještě v předběžných fázích, farmaceutické společnosti se již aktivně dívají na jednu sloučeninu, kterou obsahují okurky – sloučeninu zvanou curcurbitacin. Vědci již zjistili, že rakovina má různé signalizační cesty, které jsou nezbytné pro rozvoj rakovinných buněk a přežití, a že tyto cesty jsou blokovány curcurbitacinem.

Některé chutné recepty

Pokud chcete i vy zařadit okurkovou vodu na svůj jídelníček, nabízíme několik skvělých kombinací.

Okurka, citron a máta

Citrony a okurky jsou přirozená kombinace, která dobře funguje. Citrony jsou také přirozeně detoxikační a máta vždy dodává čerstvou chuť ke všemu a obsahuje vápník a hořčík. Vezměte dva litry čisté vody a přidejte jednu nakrájenou okurku, jeden velký citrón a dvě větvičky čerstvých listů máty. Nechte přes noc v chladničce. Před podáním můžete přidat několik kostek ledu.

Okurka a bazalka

Bazalka také obsahuje velké množství antioxidantů. Kromě toho v ní nalezneme vitamín A, který je dobrý pro naši pokožku Pro tento recept použijte dva litry čisté vody a přidejte dvě nakrájené okurky a jednu hrst čerstvých listů bazalky. Další variantou je použití jedné okurky a jednoho citronu s bazalkou. Opět nechte přes noc v lednici.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X