Bolí vás hlava, zuby či oči? Není potřeba hned sahat po lécích. Místo toho zkuste masírovat své spánky. Tato starobylá technika se využívala po celá staletí v čínské medicíně a může být velmi účinným přírodním prostředkem, jak zmírnit každodenní bolesti.

Jak začít s masáží Tai Yang

 

Nejprve třete ruce o sebe, tím je zahřejete. Následně aplikujte trochu esenciálního oleje na konec ukazováčku a prostředníčku. Můžete použít esenciální olej levandulový, který má uklidňující účinky. Prsty přiložte k vašim spánkům, ve vzdálenosti palce od očí, a masíruje místo krouživými pohyby.

Pokud však trpíte silnými bolestmi, navštivte svého lékaře.

 

Masáže mohou pomoci při těchto potížích:

  • Bolesti hlavy

Bolest hlavy se může objevovat v důsledku každodenního stresu. Vyzkoušejte tuto techniku, která vyžaduje pouze několik minut vašeho času a soustředění.

  • Zarudlé oči

Alergie či některé oční potíže mohou způsobovat zarudnutí vašich očí, které mohou být i oteklé. Vyzkoušejte masírovat spánkové tlakové body pro zmírnění těchto potíží.

  • Bolest očí

Bolest očí může způsobovat podráždění a často bývá velmi vysilující. Pro její zmírnění zkuste 2 minuty masírovat spánkové body.

  • Bolest zubů

Bolest zubů je velice nepříjemné. Než použijete znecitlivující krémy či léky, vyzkoušejte masáž tlakového bodu ve spánkové oblasti. Může pomoci zmírnit tlak a bolest, které způsobují zuby.