Nikdy nevyhazujte banánovou slupku: 6 tipů, jak ji využít pro léčbu neduhů

O zdravotních výhodách banánů ví většina z nás, ale jen málokdo ví, jak velký potenciál mají banánové slupky. Banánové slupky končí po snědení banánu obvykle v koši, ale v některých zemích (například v Indii) využívají nutričních výhod banánových slupek již mnoho let.

Banánové slupky lze využít k léčbě mnoha problémů, jako je například odstranění bradavic, vyhlazování vrásek, léčba akné, bělení zubů, zmírnění symptomů psoriázy a dokonce fungují skvěle i jako analgetikum. Pokud máte strach, že by mohla být slupka plná chemických látek a bakterií, nemusíte mít obavy, pro léčbu využijeme vnitřní stranu slupky, která je nedotčená.

Akné a vrásky

Banánové slupky dokáží pokožku hydratovat a vyživovat. Vzhledem k mnoha obsaženým antioxidantům pomáhá slupka i v boji s volnými radikály v pleti. Pro využití těchto výhod třete banánovou slupku o vaší pokožku (zejména na problematických místech) a nechte půl hodiny působit. Tento postup opakujte každou noc, dokud se akné nebo vrásky nezmírní.

bananava-slupka-vrasky

Léčba psoriázy

Banánovou slupku lze efektivně použít pro léčbu a zmírnění psoriázy. Postižené oblasti je třeba třít banánovou slupkou a to alespoň 2x denně.

Bělení zubů

Banánové slupky jsou přínosné i pro bělení zubů. Vše, co musíte udělat, je třít banánovou slupkou zuby a to každý den po dobu 5 minut. Již po 1 týdnu byste měli zaznamenat první výsledky.

beleni-zubu

Analgetikum

Banánová slupka funguje také jako analgetikum. Pokud na některém místě na těle cítíte bolest, třete ho banánovou slupkou po dobu 10 minut.

bananova-slupka-bolest

Léčba bradavic

Mnoho lidí používá banánovou slupku i k léčbě bradavic. Pro léčbu přiložte spodní stranu banánové slupky na bradavici, zajistěte jí lepící páskou a nechte působit přes noc. Tento postup opakujte několikrát.

lecba-bradavic

Banánová slupka na hubnutí

Banán je velmi bohatým zdrojem draslíku a asi 40% draslíku se nachází v jeho slupce. Pokud je naším cílem hubnout, měli bychom si zajistit dostatečný přísun draslíku, pomůže zrychlit metabolismus, spálit více kalorií a dodat více energie do svalů. Banánové slupky však obsahují mnohem více důležitých věcí, jsou to antioxidanty, vitamíny skupiny B, vitamin A a vláknina. Ve slupce je dokonce více vlákniny než v samotném banánu. Vláknina je důležitá, usnadňuje trávení a pomáhá udržet pocit sytosti po delší dobu. Banánovou slupku před konzumací řádně omyjte, pokud by pro vás byla nestravitelná, můžete lžící seškrábnout měkkou vnitřní část a tu konzumovat. Banánovou slupku lze přidat také do celé řady receptů.

slupka-hubnuti

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X