Nevíte, kam letos na dovolenou?

Necháváte rozhodnutí o místě trávení vaší dovolené, až na poslední chvíli? Chcete ji letos trávit na území Evropy a přesto si užít azurového moře a oblázkových pláží? Chorvatsko je ideální zemí, kde se nenásilně setkává starobylá minulost s moderní zemí, kde je turismus na špičkové úrovni. Celá země je protkána letovisky, která poskytují různé typy a různé druhy zábavy. Záleží jen na vašem životním stylu, jak se rozhodnete svou dovolenou trávit. V Chorvatsku je možné naprosto vše.

Místo ideální pro rodinnou dovolenou

Chorvatsko je ideálním místem k trávení rodinné dovolené. V průzračném moři nehrozí dětem téměř žádné riziko. Istrijské pláže se navíc postarají o skvělou rodinnou zábavu. Pro trávení rodinné dovolené je letovisko Medulin, které se nachází na na jihu chorvatského poloostrova Istrie. Krásná a známá písečná pláž Bijeca má pozvolný a bezpečný přístup do moře. Istralandia je obrovský aquapark, který se nachází nedaleko letoviska a jezdí k němu z letoviska tři pravidelné linky. Přilehlý zalesněný malý poloostrov Kašteja je ideální k příjemným procházkám. Cesta do Chorvatska není tak dlouhá a vy se dočkáte zasloužené dovolené.

Za romantikou na ostrov Brač

Na chorvatském ostrově Brač se nachází Robinzonáda Romantika, konkrétně v úchvatné zátoce Studena. Kromě opalování a romantických procházek si můžete vyzkoušet řídit motorový člun, pokud máte kapitánské zkoušky.

Adrenalin v Chorvatsku

Pokud vás adrenalinová dovolená v Chorvatsku, navštivte lanovku Zip Line. Lanovkou se projedete nad kaňonem řeky Cetiny u města Omiš. V lezeckém postroji jste připevněni ke kladce, která klouže po ocelovém laně nataženém přes údolí nebo kaňon, a vy doslova letíte vzduchem vysokou rychlostí ve výšce až 150 metrů nad krajinou. Pokud přemůžete strach a zvládnete otevřít oči, naskytne se vám pohled, který znají jen ptáci. Lanovka měří více než dva kilometry a je rozdělena do více úseků.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X