Nemůžete spát? Tyto 2 ingredience vás uspí

Nemůžete spát? Špatný nebo nedostatečný spánek ovlivňuje naše každodenní činnosti. Velký podíl na špatném usínání má celá řada stresorů, které se v našem životě vyskytují. Velkou roli hraje také celá řada vnějších i vnitřních faktorů, které ovlivňují náš mozek, hormony a nervový systém.

Nedostatek dobrého nočního spánku může vážně poškodit náš tělesný systém a zastavit jeho normální fungování. Někteří lidé mají vážnou závislost na lécích – prášky na spaní nebo léky proti chronické bolesti. Být závislý na těchto prostředcích proti bolesti způsobuje, že lidé nejdříve pociťují ospalost, ale při vysokém dávkování a nepřetržitém užívání jsou hlavní příčinou nespavosti a narušeného spánku v noci. Kromě toho hrají při nespavosti velkou roli elektromagnetické frekvence z mobilních telefonů, počítačů a další elektroniky.

Spánek je nesmírně důležitý a pokud trpíte jeho nedostatkem, dochází k narušení vašich schopností v oblasti kognitivního myšlení, motorických schopností, klesá energie a hrozí větší riziko onemocnění a zdravotních potíží (obezita, cukrovka, rakovina). Může vám pomoci tento nápoj.

Banánovo-skořicový čaj

banán-skořiceNejen, že tento nápoj vyvolává relaxaci a spánek, ale je také zdravý a chutný. Jeho konzumace dokáže zajistit příjemný a dlouhý spánek.

Složení:

  • 1 neoloupaný banán
  • 1 čajová lžička skořice
  • 1 malý hrnec naplněný vodou

Pokyny:

Přiveďte vodu v hrnci k varu. Poté odřízněte z banánu oba konce, vyhoďte je a banán vložte do vody. Vařte ho asi 10 minut. Přidejte 1 čajovou lžičku skořice a důkladně zamíchejte. Po několika minutách čaj zceďte a vypijte ho zhruba hodinu před spaním.

banánový čaj

Jak tento čaj funguje?

Banány obsahují významné množství hořčíku a draslíku – dva velmi důležité minerály pro podporu spánku. Nicméně, co většina lidí neví – banánová slupka má ještě více draslíku a hořčíku než samotný banán. Hořčík a draslík fungují i jako přírodní relaxanat, který uvolní svaly. Když je naše tělo uvolněné, snáze se nám usíná. Hořčík a draslík také působí sedativně na mozek, což také podporuje spánek.

Skořice je skvělá složka, protože stabilizuje hladinu cukru v krvi. Když je hladina v krvi vyvážená, mohou vaše hormony fungovat způsobem, který umožňuje lepší spánek.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X