Neduhy, které vyléčíte epsomskou solí

Epsomská sůl, odborněji síran hořečnatý, nabízí velké množství různých způsobů využití. Její hlavní zbraní je hořčík a jelikož současná populace trpí jeho nedostatkem, je epsomská sůl skvělou možností, jak ho dostat do těla přirozenou cestou. Epsomská sůl se nejlépe vstřebává přes pokožku, proto se doporučuje přidat tuto sůl do vany a užít si zdravou lázeň. Ve vodě se epsomská sůl rozloží na sírany a hořčík.

Zmírňuje bolesti kloubů

Chcete-li zmírnit bolesti kloubů a problémy s artritidou, připravte si lázeň s epsomskou solí. Vytvoříte ji tak, že do vany přidáte 1-2 šálky epsomské soli. Voda by neměla být horká, ale spíše vlažná. Epsomská sůl snadno proniká do vody a díky tomu se sírany a hořčík dobře uvolní a snadno se vstřebají do kůže.

Pomůže s nespavostí

Pokud máte problémy se spánkem, dejte si 30 minut před spaním epsomskou lázeň. Její příprava je snadná, přidejte do vany teplé vody 1 šálek epsomské soli a několik kapek levandulového esenciálního oleje.

Pomáhá léčit bolesti hlavy a bolest svalů

Epsomská lázeň uvolní vaše tělo a pomůže vám zbavit se bolestí hlavy. Lázeň může nejen pomoci zmírnit svalové napětí, ale také snížit zánět, který způsobuje bolest. Je to užitečný způsob, jak snížit bolesti u migrénových bolestí hlavy.

Pomůže s třískami

Máte třísku, která nejde vyndat? Pak smíchejte ve stejném poměru teplou vodu s epsomskou solí a namočte postižené místo na 15 minut. Následně třísku odstraňte.

Působí jako čisticí prostředek na obličej

Můžete ji krouživými pohyby jemně vmasírovat do pokožky obličeje. Provádějte 2x týdně.

Funguje jako peeling na chodidla

Smíchejte kastilské mýdlo, olivový olej a epsomskou sůl. Peeling používejte 2x týdně.

Pomáhá zbavit se mastných vlasů

V případě, že máte potíže s mastnými vlasy, jednoduše přidejte do svého šamponu trochu epsomské soli. Můžete si udělat i epsomskou masku na vlasy, smíchejte stejné části vašeho obvyklého vlasového kondicionéru s epsomskou solí a nechte na vlasech po dobu dvaceti minut. Poté opláchněte teplou vodou.

Další účinky epsomské soli:

  • Zajistí vyšší schopnost těla používat inzulín, což snižuje riziko vzniku cukrovky.
  • Zlepšuje zdraví srdce – zabraňuje vytvrzování tepen a zajistí snížení krevního tlaku.
  • Zlepšuje funkce nervů díky regulaci elektrolytů.
  • Zlepšuje používání kyslíku ve svalech.
  • Zajistí lepší vstřebávání živin.

Jak využít epsomskou sůl pro domácnost?

Působí jako hnojivo na rostliny

Epsomská sůl může fungovat jako vynikající hnojivo. Přidejte 1 lžičku epsomské soli do půdy a sledujte, jak se vaše rostliny zotavují.

Slouží jako čistící prostředek pro koupelnu

Smíchejte stejné díly tekutého mýdla s epsomskou solí a použijte k čištění vaší koupelny. Čištění půjde mnohem snadněji.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X