Buďte obezřetní a vyhněte se nebezpečné kombinaci rakoviny a nákaze covid-19

V dnešní době má nákaza covid-19 vážné následky na zdraví lidí po celém světě, a to jak fyzicky, tak i psychicky. Pro lidi s rakovinou, kteří se vyrovnávají s často závažnými komplikacemi, je covid-19 obzvláště nebezpečné. Jaké jsou rizika a komplikace, pokud má pacient s rakovinou prodělané onemocnění covid-19?

Možné rizika pro lidi s rakovinou

Lidé s jakoukoliv formou rakoviny jsou více náchylní k infekci covid-19 než ostatní. Pokud pacient s rakovinou onemocní covidem-19, může mít závažnější příznaky a méně dobré výsledky léčby. Někteří pacienti s rakovinou na covid-19 zemřeli.

Léčba rakoviny, covid-19 a další komplikace

Léčba rakoviny může být s covidem-19 velmi obtížná, protože léčba rakoviny obvykle zahrnuje chemoterapii, ozařování a biologickou terapii, což může vést k oslabení imunitního systému. To znamená, že lidé s rakovinou jsou více náchylní k infekci covid-19, protože jejich tělo je méně schopné bojovat s viry a bakteriemi. Lidé s rakovinou, kteří prodělali onemocnění covid-19, mohou také čelit dalším komplikacím, jako je těžká infekce dýchacích cest, závažné záněty plic, plicní embolie a selhání jater. Někteří pacienti s rakovinou se po prodělaném covidu-19 potýkají s dlouhodobými následky, jako je únava, duševní úzkost a deprese.

Vyhněte se nákaze covid-19

Lidé s rakovinou by měli přijmout všechna nezbytná opatření, aby se vyhnuli infekci covid-19. To zahrnuje používání roušek, časté mytí rukou, udržování fyzického odstupu a v případě potřeby používání osobních ochranných prostředků. Je také důležité, aby se pacienti s rakovinou po prodělaném onemocnění covid-19 vyhýbali veřejným prostorům a omezili kontakt s ostatními lidmi.

zdroj: pixabay.com

Covid 19 a rakovina: Příběhy lidí, kteří bojují o svůj život

Kateřina, matka tří dětí, se v polovině roku 2020 nakazila virem covid-19. Jak se to stalo? V dubnu Kateřina začala pociťovat některé příznaky, jako například bolest hlavy, únavu a horečku. Šla na test na covid-19 a výsledek byl pozitivní. Ovšem stále zhoršující zdravotní stav vedl k hospitalizaci. Během pobytu v nemocnici lékaři zjistili, že má rakovinu. Kateřina je v byla dlouhou dobu v nemocnici a bojovala o svůj život. Její dlouhodobá absence dostalo rodinu do finančních potíží. Kateřina přežila nemoc covid-19 a dodnes se snaží být silná a s odhodláním bojuje, aby se co nejdříve vrátila k běžnému životu.

Jan, jako mnoho lidí, se v srpnu 2020 stal obětí nákazy covid-19 a rakoviny. Janovi lékaři oznámili rakovinu již dříve. S pokročilým stádiem rakoviny musel být hospitalizován. Hospitalizace vyžadovala automaticky test na covid-19. Jan byl na tom finančně velmi špatně a spoléhal na finanční podporu jeho rodiny. Bojoval s velkým odhodláním a přesvědčením, že se brzy vrátí domů. Jen díky rodině se, která ho velmi podporovala zůstával na živu. Někteří z jeho přátel a rodiny se pokoušeli pomoci, ale jeho situace se stále zhoršovala.

Jak zvládnout a vyrovnat se s touto kombinací zákeřných nemocí

V boji s virem covid-19 a rakovinou je důležité, aby lidé dodržovali základní preventivní opatření, jako je nošení ochranných prostředků, dodržování hygienických opatření a udržování dostatečného odstupu. Lidé by se měli vyhnout kontaktu s osobami, které mohou být nakažené, a také by měli vyhledat lékařskou péči, pokud se objeví jakékoliv příznaky.

Pokud se jedinec nakazí virem covid-19 nebo ho postihne rakovina, je důležité, aby se snažil udržet pozitivní mysl, silnou vůli a dodržovat všechny lékařské pokyny. Je nezbytně nutné, aby se postižení snažili zůstat v kontaktu se svými blízkými a aby se snažili být silní. Covid-19 a rakovina jsou zákeřné nemoci, které se v poslední době šíří po celém světě. Mnoho lidí je postiženo těmito nemocemi a bojují o svůj život. Příběhy lidí, kteří čelí těmto zákeřným nemocem, jsou velmi emotivní a přinášejí čtenářům vhled do toho, jak na svou situaci reagují.

Zdroje: ascopost.com/issues/march-15-2021/long-term-effects-of-covid-19-in-cancer-patients, pixabay.com

Jan Kovalčík

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X