Zapálená šalvěj: Dokonalý zabiják bakterií v domácnosti

Víte, co dokáže zapálená šalvěj? Vykuřování je starobylé umění, o němž se domníváme, že ho po staletí praktikovali domorodí Američané. Používají se k němu jen některé byliny, nejčastěji šalvěj, která je svázána dohromady, aby dobře hořela, podobně jako vonná tyčinka.

Dým, který vychází z bylinného svazku, očistí negativní energii a čistí životní prostory, lidi a dokonce i předměty jako nářadí, nábytek a domácí dekor. Podobně, jako mytí rukou před jídlem, pomáhá člověku očistit se v energetickém a aromatickém kouři. Také je pravděpodobné, že uvolňuje záporné ionty.

V dostatečně vysokých koncentracích mohou tyto záporné ionty vyčistit vzduch od spór, plísní, bakterií, virů, pylu, pachu zvířat, pachu z cigaretového kouře a dalších nebezpečných vzdušných částic.

Přínosy

Kromě čištění vzduchu přináší vykuřování za pomoci šalvěje i další pozitivní vlivy:

  1. Zapálená šalvěj zvyšuje pocit pohody a zlepšuje duševní stav. Působí jako přírodní antidepresivum.
  2. Vyčistí negativní energii. Kouř pomáhá měnit molekulární strukturu vzduchu i energie, což vyvolává čisticí účinek. Vykuřování je také velmi účinné pro potírání pocitů hněvu, strachu, úzkosti, zármutku a deprese.
  3. Čistící účinky a to nejen pro prostor, ale i pro staré předměty, které by mohly být v průběhu let vystaveny negativní energii.
  4. Má relaxační účinky, které pomáhají snižovat krevní tlak, uvolňují stres a napětí a normalizují rychlost dýchání, protože produkované negativní ionty jsou absorbovány přímo do krevního oběhu.
  5. Zvyšování energie – některé prováděné studie zjistily, že produkované záporné ionty také pomáhají normalizovat serotonin v mozku, což může pomoci zvýšit náladu, zlepšit zaměření a vytvořit pozitivnější výhled.
  6. Zlepšení spánku a pozitivní účinky na regulaci tvorby serotoninu.

Pomůcky:

  • sušená šalvěj svázaná tenkým provázkem
  • nehořlavá podložka
  • zápalky

Pokyny:

Umístěte rostlinný svazek šalvěje na nehořlavý povrch, zapalte a jakmile se oheň rozhoří, sfoukněte jej a svazek nechte pouze doutnat. Podložkou s doutnající šalvějí se pohybujte po bytě – začněte u vchodových dveří. Zaměřujte se na rohy místností, nezapomeňte na uzavřené prostory – skříně. Očistný ceremoniál by se měl provádět alespoň jednou za rok. Pokud chcete provádět pravidelnou očistu, tak 1x týdně. Můžete ji však provádět tehdy, pokud máte pocit, že jste obklopeni negativní energií.

 

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X