Přírodní masky spolehlivě pomohou proti suchému obličeji

Suchá pokožka je nepříjemná a především na obličeji velmi nevzhledná. Co ji způsobuje? Pokožka přirozeně produkuje olej, který ji udržuje hydratovanou. Během každodenního čištění se tento olej může odstranit. Pokud jej opět pokožce dodáme ve vhodných kosmetických přípravcích, je to v pořádku. Některé přípravky, především líčidla, však pokožku vysušují. Pokud i u vás se vyskytne pokožka suchá, červená nebo se šupinkami, je potřeba ji hydratovat. Můžete si připravit domácí pleťové masky, ze surovin, které máte většinou doma nebo si je snadno opatříte.

Levandulovo-kokosový olej

Smíchejte 2 kapky přírodního levandulového oleje a 2 čajové lžičky oleje kokosového. Pokud je ztuhlý, mírně jej zahřejte. Vzniklou směs aplikujte na obličej a nechte působit po dobu 10 minut. Následně odstraňte teplým a vlhkým hadříkem. Zbylou směs můžete vetřít do pokožky.

Přírodní med

Med má antibakteriální účinky, kromě toho poskytuje dostatečnou vlhkost suché pokožce. Jemně zahřejte 1/2 lžičky medu, naneste jej na pokožku a nechte působit po dobu 10-15 minut. Následně setřete pomocí teplého a vlhkého hadříku. Následně můžete do kůže vetřít 1/2 lžičky mandlového oleje.

 

Olivový olej a vejce

Do misky dejte 1 celé vejce, přidejte 2 čajové lžičky olivového oleje a směs řádně rozšlehejte. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit po dobu 10 minut, následně očistěte pomocí teplé a vlhké utěrky.

Avokádo

1/2 avokáda rozmačkejte v misce spolu se lžičkou mandlového oleje a dobře promíchejte. Vzniklou směs naneste na obličej, nechte působit po dobu 10-15 minut a následně řádně odstraňte vlhkou a teplou utěrkou.

Banány

Banány obsahují celou řadu vitamínů a minerálů, které hydratují a vyživují pokožku. Postačí rozmačkat 1 banán, nanést jej na pokožku a nechat působit po dobu 10-15 minut.

Mandlový olej

Má protizánětlivé a antiseptické účinky a navíc dokáže dokonale hydratovat. Jakmile pocítíte, že je vaše pokožka suchá, naneste na obličej dostatečné množství mandlového oleje a nechte je vstřebat. Také jej můžete požít pro čištění pleti.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X