Micelární voda: I vy můžete mít perfektně čistou pleť bez kompromisů

Čas od času se na trhu objeví produkt, který lze považovat za hit. V případě micelární vody ale rozhodně nejde o něco, co za pár let upadne do zapomnění. „Micelárka“ je naopak revoluční a mění přístup k čištění pleti. Doby, kdy musela žena trávit před zrcadlem spoustu času a doslova ze sebe drhnout nánosy make-upu, mastnoty a nečistoty, jsou dávno minulostí. Díky „zázračné“ micelární vodě je péče o pleť snadná jako nikdy předtím. Co byste o ní měli vědět?

Píše se o ní téměř všude a nedají na ni dopustit vizážisté, beauty blogerky a dermatologové. Navíc je nedílnou součástí základní kosmetické výbavy většiny Francouzek, které jsou známé svou posedlostí krásou. Micelární voda však není žádnou horkou novinkou – objevila se již v 90. letech, kdy ji představil známý inovátor v oblasti kosmetiky a držitel mnoha patentů, společnost Bioderma.

Micelární voda vznikla proto, aby mohly ženy čistit svou pokožku efektivně – v rámci jediného kroku a bez nutnosti použití dalších přípravků. A protože má velmi jemné složení, mohou ji používat i majitelky citlivé pleti.

O tom, zda micelární voda opravdu funguje, nemůže být pochyb. Pleť žen, které ji pravidelně používají, je mnohem zářivější, bez známek vysušení a mastnoty. Jinými slovy vypadá zdravěji.

Protiklad tvrdé vody

Proč si pařížské ženy micelární vodu zamilovaly? Důvod je prostý – nemusí se díky ní oplachovat pověstnou tvrdou vodou, která jim teče z kohoutku. Pro Pařížanky je pleť velmi důležitá a snaží se, aby s kohoutkovou vodou vůbec nepřišly do styku. Micelární voda je navíc mnohem svěžejší než klasické odličovací mléko. Jakmile ji začali propagovat známí vizážisté, okamžitě se dostala do povědomí milionů žen.

Za vše vděčíme micelám

Ptáte se, jak je možné, že micelární roztok pleť čistí tak efektivně? Jsou v něm obsaženy aktivní částice zvané micely. Částečky fungují podobně jako magnet – přitahují nečistoty a ty, které jsou ve vodě odolné, rovnou rozpouštějí. Zbylé setřete tamponkem. Čištění micelární vodou je velmi šetrné a nedochází při něm k narušení přirození ochranné bariéry.

 

Bez čeho se však při čištění micelárkou neobejdete, jsou odličovací tamponky z bavlny – ta má hydrofilní vlastnosti a může díky tomu dojít k výše uvedenému efektu.

Při výběru pozor, není voda jako voda

Na trhu je poměrně široká nabídka micelárních vod a zdaleka ne všechny jsou vyhovující. Chcete-li pro svou pleť to nejlepší, poohlédněte se po produktech bez obsahu alkoholu, parabenů a parfémů. K tomu nejlepšímu dlouhodobě patří micelární vody značky Bioderma. Průkopník ve světě kosmetiky nabízí několik variant roztoků pro různé typy pleti (nechybí ani roztoky pro mastnou pokožku). Na své si přijdou také majitelky citlivé pokožky a ženy, které trápí akné.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X