Kombinace 3 superpotravin, která podpoří zrak a je prevencí kataraktu

Podle Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění jsou chronické nemoci na vzestupu. Pokud však patříte mezi ty, kteří se snaží žít zdravě, pak jistě víte, že celá řada chronických onemocnění souvisí právě s životním stylem.

Nevhodné způsoby života, jako je špatná výživa, nadměrná konzumace alkoholu, kouření, chronický stres a fyzická nečinnost, jsou hlavními faktory, které přispívají ke vzniku a rozvoji chronických onemocnění, jimž lze předcházet a to především zavedením některých zdravých návyků, jako je konzumace výživných jídel a pravidelné cvičení.

V tomto článku se s vámi podělíme o jednoduchý přírodní nápoj, který využívali v minulosti v čínském lidovém léčitelství a který si v současné době získává obrovskou popularitu. Skládá se ze tří velmi zdravých složek: jablka, mrkve a řepy.

Jablka

Jsou bohatá na živiny, vitamíny – A, B1, B2, B6, C, E a K, folát, niacin , zinek, měď, draslík, mangan a fosfor. Vláknina, obsažená v jablku, je také našemu tělu prospěšná.

Vysoký obsah vitaminu C napomáhá k budování imunitního a nervového systému. Díky přítomnosti antioxidantů jablka pomáhají chránit buňky před volnými radikály.

Červená řepa

Je skvělá pro naše srdce. Obsahuje celou řadu živin, včetně vitaminu A, C, B-komplexu, železa, draslíku, hořčíku a mědi, antioxidanty jako lykopen a antokyany, které dodávají této zelenině růžovo fialovou barvu a pomáhají budovat náš imunitní systém. Červená řepa také poskytuje betalain, který je protizánětlivou látkou, jež pomáhá chránit a detoxikovat naše játra. Obsahuje látky zpomalující procesy stárnutí.

Mrkev

Obsahuje širokou škálu živin včetně vitamínů jako je A, B1, B2, B3, B6, C, E a K, živiny, jako je niacin, kyselina folátová a kyselina pantothenová a minerály jako fosfor, vápník, draslík, hořčík a selen. Jednou z nejdůležitějších složek, které dělají mrkev odlišnou od ostatních, je beta-karoten.

Naše tělo převádí beta-karoten na vitamin A, který podporuje zrak a imunitní systém, pomáhá při vyplavování toxinů z těla a snižuje žluč a tuky z jater.

Recept

Suroviny:

  • 1 červená řepa
  • 1 velké jablko
  • 1 nebo 2 velké mrkve
  • 1/2 sklenice čisté vody

Postup:

Všechny suroviny řádně omyjte, nakrájejte na kousky a pokud chcete zachovat všechny výživné látky, neloupejte. Nakrájené kousky dejte do mixéru, přidejte vodu a rozmixujte. Vzniklou směs přelijte přes sítko. Pro zlepšení chuti můžete přidat citron nebo med.

Jaké jsou výhody tohoto nápoje?

1. Zlepšuje vidění a zabraňuje kataraktu

Konzumace této zdravé šťávy poskytne Vašemu tělu vitamín A, který je nezbytný pro zlepšení zraku. Obsahuje také velké množství karotenoidů, jako je lutein a zeaxantin, které zlepšují vidění a také zabraňují vzniku kataraktu. Tento nápoj také uklidňuje a uvolňuje unavené oči.

2. Posiluje vnitřní orgány

Alfa a beta-karoten detoxikují játra, udržují hladinu krevního tlaku, kontrolují hladinu cholesterolu, pomáhají při trávení a udržují tělo aktivní. Zabraňují srdečním onemocněním, vzniku vředů, chronické zácpě, jaterním onemocněním a problémům s ledvinami.

3. Zpomalí proces stárnutí

Směs vitamínů A, B-komplexu, C, E a K vám pomůže vypadat a cítit se mladší. Dietní vláknina a minerály také pomáhají zlepšit základní tělesné funkce a omlazovat tělo a jeho životně důležité orgány.

4. Zvýšíte zdraví mozku

Tento nápoj obohacený o živiny je schopen posílit nervová spojení pro rychlejší odezvu. Také zlepšuje pozornost, zvyšuje úroveň paměti a koncentrace. V důsledku toho budete schopni rychleji myslet a lépe pracovat.

5. Tento nápoj působí protirakovinně

Může být účinný nejen u rakoviny plic, ale také při léčbě téměř všech typů rakoviny tím, že zabraňuje růstu rakovinných buněk.

Pavla Novotná

Miluji přírodu a vše co s ní souvisí. Hrozně ráda cestuji a zajímám se o různé bio produkty, zdraví prospěšné látky, vitamíny apod. Snad vám moje články pomohou najít odpovědi na otázky co vás trápí.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X