Lopuch je léčivka s velkým L!

Lopuch zná nejspíš každý přinejmenším z procházek lesem. Lopuchovité listy podobné deštníku se často vyskytují vedle lesních cestiček a zejména děti podněcují k fantazírování a hrám. To babičky dětí by lopuch využily i jinak než jen ke hře. Na seznam léčivek se díky svým schopnostem lopuch dostal už za jejich dob. Lopuch je receptem na krásnou pleť nadměrné pocení či problémy se zažíváním. Užívá se vnitřně i zevně.

Jaké má lopuch účinky?

K léčebným účelům se z lopuchu využívá hlavně kořen. Právě v něm najdete největší konzistenci léčivých látek. Z kořene můžete připravit nálev, setkáte se i s tinkturou či mastí. Lopuch posiluje přirozenou obranyschopnost těla, čistí trávící i močové ústrojí, zbavuje pokožku nedokonalostí, příznivě ovlivňuje i kvalitu vlasů. Lopuch lze užívat vnitřně – formou čaje či kapslí i zevně – formou kosmetických přípravků.

Lopuch má močopudné účinky, působí antibakteriálně, zabraňuje tvorbě lupů i působí preventivně proti jejich výskytu. Urychluje hojení ran, léčí většinu kožních zánětů, podporuje látkovou výměnu. Lopuch lze užívat ke zmírnění příznaků revmatu i dny. Působí detoxikačně a harmonizuje organismus. Nemá žádné nežádoucí účinky, je přírodní, a proto vhodný pro všechny, kteří chtějí začít pečovat o své zdraví jinde než v lékárně.

Jaké prostředky s lopuchem u nás najdete?

Lopuch seženete jako drcený a sušený kořen, mast nebo tinkturu. V přípravku ho najdete buď samostatně, nebo v kombinaci s vhodnými bylinkami. V našem zdravém obchůdku si můžete zakoupit například:

lopuchový výluh s rozprašovačem od „Naděje” – sehnat ho můžete v balení 100ml nebo 215ml. Řada léčivých účinků a snadná aplikace dělá z tohoto produktu výborného pomocníka v péči o zdraví a krásu. Lze ho použít na podrážděnou pokožku hlavy, zejména když se vyskytnou lupy nebo se pokožka hlavy nadměrně mastí. Vlasy vyživuje a dodává jim na kvalitě. Účinkuje na aknózní pleť, při použití zevně si dokáže poradit s nadměrným pocením.

• *lopuchová mast – 50ml – Dr. Popo*v – mastička s extraktem z lopuchu se postará o krásný vzhled vaší pokožky. Má univerzální použití, protože urychluje hojení, zlepšuje strukturu pokožky, vyživuje ji, hydratuje a léčí většinu kožních zánětů. Protože je mastnější, výborná je k použití na noc.

lopuch větší kořen – 50g – Dr. Popov – z tohoto produktu si připravíte léčivý čaj, který příznivě ovlivní celý organismus. Účelně jej lze použít zejména pro očistu močových cest i trávicího ústrojí.
Lopuch však najdete i v přípravcích v kombinaci s jinými bylinkami, které vhodně doplňuje.

Tak řekli byste to do lopuchu? Vzhledem ke všemu, co lopuch umí, máme za to, že se na něj ode dneška budete dívat jinak, když jej opět uvidíte u cesty na procházce lesem.

Více na www.Cestabylin.cz

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X