Využijte březové listy pro podporu zdraví

Bříza byla po celá staletí používána proti celé řadě zdravotních obtíží. Všechny části stromu lze využít k celé řadě léčebných účelů. Březové listy se obvykle sbírají začátkem jara, protože v té době obsahují nejvíce léčivých látek. Najdeme v nich vitamín C, tannoidy, saponiny, pryskyřice, draslík, hořčík, vápník a celou řadu esenciálních olejů. To vše může zlepšit naše zdraví. Březové silice můžou pomoci při obtížích s dýcháním a jsou vysoce účinné proti celému spektru respiračních chorob.

Čaj funguje jako silné přírodní diuretikum, které pomáhá odstraňovat z těla přebytečné tekutiny. Také jej lze použít při výskytu ledvinových kamenů. Zlepší naši koncentraci a podpoří paměť. Pokud přidáte ještě březové pupeny, získáte velmi silný nápoj, který pomáhá odstraňovat teplotu.

Návod na přípravu čaje

Suroviny:

  • lžíce sušených březových listů a pupenů
  • šálek vody

Postup:

Přiveďte vodu k varu a sundejte z kamen. Do vody nasypejte směs a nechte louhovat 5 – 10 minut a slijte. Čaj pijte vždy čerstvý.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X