Proč chodit spát s citrónem v ponožce?

Nikdo z nás nechce mít popraskané paty, především v letním období. Některé procedury, které nás tohoto problému pomáhají zbavit, mohou být zdlouhavé a navíc finančně náročné a přesto nepřinášejí kýžený výsledek. Nabízíme možnost, jak se zbavit popraskaných pat a to s minimálním úsilím i finanční částkou. Postačí vám k tomu citrón.

Jak na to?

Vyberte si dostatečně velký citrón, který rozkrojíte na poloviny a vymačkáte z něj šťávu, kterou využijete na výrobu domácí limonády. Zbylé slupky v žádném případě nevyhazujte, neboť je využijete na ošetření popraskaných pat.

Polovinu vymačkaného citrónu přiložte na popraskanou patu. Ujistěte se, že jste ji umístili na nejvíce popraskaná místa, a na nohu navlékněte ponožku, která kůru udrží na patě.

Nechte působit po dobu alespoň jedné hodiny. Ideální však je, pokud můžete nechat působit přes noc. Zbylá šťáva, která je ve slupce, pomůže odstranit suchou a popraskanou pokožku, neboť funguje jako peeling. Pokud nevěříte, vyzkoušejte a výsledek vás možná překvapí.

Barbora Brodacká

Mezi mé koníčky patří zdravé vaření a sport. Ráda žiji zdravě a o svoje zkušenosti a znalosti se s vámi dělím na tomto webu. Snad vám moje články pomohou a dozvíte se něco nového! :-)

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X