Jarní detoxikace: začněte se soustředit na dlouhý a pravidelný dech

Příroda se po zimě konečně začíná probouzet a to znamená jediné – jaro je konečně tady. Láká vás každoroční jarní detoxikace? Zkuste se ze všeho nejdříve zaměřit na správný a pravidelný dech, který má na naše tělo velmi příznivé účinky. 

Kvalita dechu je velmi důležitá

Dýchání neodmyslitelně patří k našemu životu. Z tohoto důvodu se může zdát směšné upozorňovat na to, abyste nezapomínali dýchat. Důležité ovšem je dýchat správně a pravidelně. Protože kvalita dechu významně ovlivňuje základní životní funkce každého z nás.

Jakmile jsme ve stresu, začneme dýchat povrchně. V některých chvílích dokonce dech nevědomky zadržujeme. Ale pokud jsme v klidu, náš dech se prohlubuje.

TIP: S lepším dýcháním vám pomůže speciální rozvolňovací masáž

Správným dechem můžeme ovlivnit spoustu věcí

Nemoc se nedokáže plně rozvinout u člověka, který má pH naprosto v pořádku. Pokud budeme dýchat hluboce, budeme svým dechem z těla odvádět velké množství jedovatých látek, a tím zabráníme překyselení našeho organizmu.

Hluboký dech nám zároveň pomáhá z těla odvádět jedovaté látky, se kterými by si v opačném případě musely poradit naše ledviny a játra. Tímto krokem jim tedy alespoň částečně usnadňujeme práci, aby se mohly věnovat regeneraci našeho organizmu.

Aby nám to dobře myslelo a lépe zapalovalo, je potřeba náš mozek zásobit čerstvým vzduchem. Právě ten totiž potřebuje dostatečné množství kyslíku k tomu, abychom dokázali rychle vymyslet řešení prakticky pro cokoliv. 

A hluboký a vyrovnaný dech je zároveň důležitý pro správné a pravidelné vylučování. 

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Makawiel

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X